5. آبان 1396 - 11:38
د
بیرجندرسا- معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی بیرجند گفت: در حال حاضر 2276 دانشجو دانشجو در دانشگاه صنعتی بیرجند مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حمید گرانیان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهارکرد: درحال حاضر 2276 دانشجو در دانشگاه صنعتی بیرجند مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد، 1799 دانشجو روزانه، 476 دانشجو شبانه و یک دانشجوی آزاد هستند.

وی با اشاره به اینکه در ترم جاری رشته‌ جدیدی به دانشگاه اضافه نشده است، افزود: متاسفانه هیچ یک کدرشته‌های موجود در دانشگاه صنعتی بیرجند در ترم جدید به حد نصاب نرسید و تنها 420 دانشجوی جدیدالورود در مقطع کارشناسی داشته‌ایم.

معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی بیرجند ادامه داد: درحال حاضر 10 کدرشته در دانشگاه صنعتی وجود دارد که می‌توان به مهندسی معدن، عمران، شیمی، مکانیک، مواد و متالورژی، صنایع، کامپیوتر، علوم کامپیوتر، علوم مهندسی و آمار و ریاضی اشاره کرد.

گرانیان با بیان اینکه 66 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در دانشگاه صنعتی مشغول به تحصیل هستند، گفت: 22 دانشجو در رشته مهندسی معدن گرایش اکتشاف، 32 دانشجو در رشته مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید، 12 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته و 28 دانشجو در رشته مهندسی تکنولوژی ساخت و تولید در مقطع کارشناسی ناپیوسته درحال تحصیل هستند.

وی یادآورشد: درحال حاضر 15 دانشجو از کشورهای افغانستان و عراق در دانشگاه صنعتی بیرجند مشغول به تحصیل هستند.

انتهای خبر./

نظرات کاربران