24. مهر 1396 - 14:01
زهرایی
بیرجندرسا- مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از اجرای 28 هزار و 668 عنوان فعالیت توسط گروه های جهادی در استان طی شش ماهه اول امسال خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا محمد زهرایی در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: 28 هزار و 668 عنوان فعالیت توسط گروه های جهادی اعزامی در شش ماهه ماهه اول امسال انجام شده که شامل فعالیت های عمرانی، کشاورزی، ورزشی ، خدمات بهداشتی، فرهنگی و آموزشی بوده است

وی با اشاره به اینکه در قالب طرح های عمرانی 384 پروزه انجام شده است، افزود: در مباحث عمرانی 54 مورد تعمیر و ساخت مسجد، 13 مورد تعمیر، ساخت و لایروبی استخر، پنج مورد زمین ورزشی، 33 مورد تعمیر و ساخت حسینه، 4 مورد لایروبی کانال آب، 18 مورد لایروبی قنات، 63  مورد کمک در ساخت منزل مددجو و نیازمند انجام شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین احداث یک کتابخانه و یک مرغداری، تعمیر و ساخت 33 مدرسه، 19 خانه عالم، 12 پایگاه، ساخت و تکمیل4 آشپرخانه و غسالخانه، 35 مرمت مزار، ساخت و تعمیر 80 سرویس بهداشتی و حمام و 9 مورد لوله گذاری مزارع و احداث حوزچه از دیگر فعالیت‌های عمرانی گروه های جهادی بوده است.

زهرایی بیان کرد: در قالب فعالیت‌های بهداشتی نیز به 16 هزار و 299 نفر خدمات ارائه شده که شامل؛ 273 خدمات زایمان، 2321 ویزیت عمومی، 681 ویزیت متخصص، 1514 مشاوره و روانشناسی بهداشتی، 4901 توزیع دارو، 1723 توزیع اقلام بهداشتی و سلامت و 4886 خدمات دندانپزشکی است.

وی یادآور شد: همچنین در کنار فعالیت‌های عمرانی و بهداشتی فعالیت‌های فرهنگی در قالب اردوهای جهادی اجرا می‌شود که در این مدت 230 عنوان فعالیت فرهنگی توسط جهادگران انجام شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: این فعالیت‌ها شامل؛ تجهیز کتابخانه، سرکشی از خانواده شهدا، برگزاری کلاسهای سبک زندگی اسلامی، برگزاری احکام و قرآن، نماز و دعا، شبی با شهدا ، توزیع لوازم التحریر، برگزاری کلاسهای بصیرتی، فرهنگی و نمایش فیلم، برگزاری مراسمات مذهبی و جشن، تهیه جهیزیه، غباروربی مزار شهدا و کلاسهای تقویتی بوده است.

زهرایی از اجرای فعالیت‌های کشاورزی و ورزشی نیز در قالب فعالیت‌های گروه‌های جهادی خبرداد و گفت: همچنین طی شش ماهه اول سال در قابل فعالیت‌های کشاورزی 64 کاشت نهال و هرس درختان و 64 مورد برداشت محصول و در قالب برنامه‌های ورزشی 77 عنوان برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی انجام شده است.

وی از فعالیت آموزشی گروه های جهادی خبرداد و افزود: در قابل این فعالیت‌ها برگزاری کلاس‌های خیاطی، روبان دوزی و وسائل تزئینی، بافندگی، آموزش صنایع دستی، پرورش زالو، آموزش نقاشی روی شیشه، آموزش چرم دوزی و مهره دوزی، تولید و پرورش آبزیان، کلاس آموزشی پرورش دام سبک و سنگین و پرورش کبک برگزار شده که شامال 153 فعالیت آموزشی می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی یادآور شد: همچنین در قالب اردوهای جهادی نیز توزیع اقلام آموزشی، فرهنگی و نشریات فرهنگی انجام شده که این تعداد شامل؛ 11 هزار و 602 مورد است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران