24. مهر 1396 - 13:51
بیرجندرسا- معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: دوره‌های آموزش خبرنویسی و سواد رسانه ای از 25 مهرماه امسال در جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا حمید مرادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: طرح سلسله کارگاه‌های خبرنویسی با همکاری استانداری خراسان‌جنوبی، جهاد دانشگاهی استان و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می شود .

وی افزود: آشنایی با مفاهیم اصلی خبر و عناصر و ارزش‌های خبری، آشنایی با ملاحظات مهم در خبرنگاری و ملاحظات و مهارت‌ها در رسانه‌های محلی، مدیریت کانال‌های خبری در فضای مجازی و آشنایی با سبک‌های نوین خبرنویسی، از جمله اهداف برگزاری این دوره‌ها است .

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی با اشاه به برگزاری این کارگاه‌ها در جهاددانشگاهی،تصریح کرد: این دوره‌ها در شش مرحله 16 ساعته ویژه روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی و خبرنگاران برگزار می شود .

مرادی با بیان اینکه  این دوره‌ها در مرحله‌های مقدماتی، پیشرفته و عکاسی حرفه‌ای برگزار می شود، افزود: در دوره پیشرفته، اصول روزنامه‌نگاری، فعالیت در شبکه‌های مجازی، نکات کاربردی در مورد حرفه خبرنگاری، خبر رادیو و تلویزیون و پوشش‌های خبری آموزش داده می‌شود .

 

وی ادامه داد: مرحله مقدماتی این طرح به مدت 34 ساعت از 25 مهرماه به مدت چهار روز، در روزهای 25 و 26 مهرماه و دوم و سوم آبان‌ماه صبح و عصر برگزار می‌شود .

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در این دوره‌ها شرکت‌کنندگان با مبانی خبرنویسی، اصول مصاحبه، گزارش‌نویسی و درست‌نویسی آشنا خواهند شد .

مرادی با بیان اینکه در هفته اول، کارگاه مقدماتی به صورت تئوری و در هفته دوم به صورت عملی و تئوری خواهد بود، اظهار کرد: در مراحل مقدماتی و پیشرفته این دوره، اساتید کشوری به آموزش خواهند پرداخت .

وی با بیان اینکه در مرحله مقدماتی حسام‌الدین قاموس‌مقدم، مدرس کشوری به آموزش دوره خواهد پرداخت، یادآور شد: در هر ماه دو کارگاه در جهاد دانشگاهی استان برگزار می شود که این کارگاه‌ها تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت .

انتهای خبر./

نظرات کاربران