24. مهر 1396 - 12:14
نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس:
کوتاهی وزارت نیرو در انتقال آب به خراسان جنوبی قابل بخشش نیست
عبادی
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با اشاره پروژه انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی گفت: در این پروژه وزارت نیرو کوتاهی به تمام عیار کرده که قابل بخشش نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی یکشنبه شب در جمع مردم بیرجند با اشاره به اقدامات نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اتمام پروژه های بزرگی مانند بیمارستان رازی، کارخانه سیمان باقران و احداث بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) از جمله اقدامات مطلوب بوده است.

وی با اشاره به کمبود بارندگی ها در خراسان جنوبی بیان کرد: طی سال زراعی گذشته حداقل هشت بار باروری ابرها انجام شده و بسیاری از قنات ها نیز جاری شده است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به طرح انتقال آب از دریای عمان به خراسان جنوبی بیان کرد: این طرح، پروژه ای بزرگ و سنگین است.

وی با بیان اینکه از دولت گلایه مندیم که این طرح را جدی نمی گیرد، افزود: همچنین در این پروژه وزارت نیرو کوتاهی به تمام عیار کرده که قابل بخشش نیست.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به جاده بیرجند- قاین بیان کرد: در حال حاضر تمام این جاده به مناقصه رفته و پیمانکار نیز مشخص شده است.

روز های خوش راه آهن در راه است

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه راه آهن استان بیان کرد: اگرچه ردیف بودجه ای برای این پروژه در نظر گرفته شده اما انجام آن نیازمند فاینانس است.

وی با بیان اینکه صندوق توسعه تا ۸۵ درصد مسیر برای پرداخت وام موافقت کرده است، اظهار کرد: این امر انگیزه سرمایه گذاران داخلی و خارجی را برانگیخته و بسیاری نیز پای کار آمده اند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به دیگر اقدامات نمایندگان بیان کرد: بررسی بحث کاسپین از دیگر پیگیری ها بوده که با ماده ۲۶۶ به قوه قضائیه ارجاع داده ایم.

وی با بیان اینکه اشتغال یکی از دغدغه های اصلی در خراسان جنوبی است، گفت: گردشگری، صنایع دستی و فرش از چشمه های جوشان اشتغال هستند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه طرحی با عنوان «حمایت از صنایع دستی و فرش» در مجلس ارائه دادیم و تصویب شده است، افزود: بر این اساس دولت موظف است تمام کارگاه های فرش که دارای کد هستند را بیمه کند.

افزایش دو برابری بودجه استان

وی با اشاره به کمبود پرواز در خراسان جنوبی بیان کرد: در راستای پیگیری نمایندگان در مجلس، پروازها افزایش یافته و همچنان در حال افزایش است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین پرواز بیرجند- کیش به زودی در استان راه اندازی خواهد شد.

حجت الاسلام عبادی از افزایش دو برابری بودجه استان در سال ۹۶ خبر داد و گفت: با تلاش های انجام شده بودجه استان از ۳۹۲ میلیارد تومان به ۷۴۴ میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه این امر در طول تاریخ بیرجند بی سابقه بوده و دیگر تکرار نخواهد شد، افزود: خراسان جنوبی در سرانه بودجه بسیاری از استان های پهناور را پشت سر گذاشت.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به مشکلات موجود در جامعه بیان کرد: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به معنی درست خود تفسیر نمی شود.

وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده در این زمینه، قطره ای در برابر اقیانوس است، اظهار کرد: متاسفانه امر به معروف و نهی از منکر تنها به بحث حجاب مصداق شده است.

در برابر مفسدان اقتصادی سکوت نکنیم

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: یکی از مصداق های امر به معروف و نهی از منکر این است که مسئولی که از مسیر ولایت خارج شده است را نهی از منکر کنیم.

وی با اشاره به احادیث و روایات پیرامون امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: در روایات آمده است که اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراموش شود، اشرار بر شما مسلط می شود.

حجت الاسلام عبادی اظهار کرد: وجود اشرار به دلیل برخی از افرادی است که برای حاکمیت و به دست گرفتن قدرت، خیز برداشتند.

وی ادامه داد: یکی از مصداق های مهم امر به معروف و نهی از منکر این است که مفسدان اقتصادی را نهی کنیم نه اینکه از کنارشان بی تفاوت بگذریم.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر امروز در برابر مفسد اقتصادی سکوت کنیم اشرار بر ما مسلط شده و دعای خوبان در جامعه مستجاب نمی شود.

وی بیان کرد: اگر جریان های سیاسی متعددی که در کشور است، به همان اسمی که دارند عمل می کردند، امروز جمهوری اسلامی آباد شده بود.

 حجت الاسلام عبادی ادامه داد: اگر کسانی که می گویند اصلاح طلب هستند به معنای واقعی دنبال اصلاح باشند و اصولگرا واقعا دنبال اصول باشد، مملکت آباد می شود.

انتهای خبر./

نظرات کاربران