23. مهر 1396 - 13:19
رئیس شورای عالی بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی:
59 شهید ورزشکار در خراسان جنوبی شناسایی شده است
بیرجندرسا- رئیس شورای عالی بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی با بیان اینکه تعداد 59 شهید ورزشکار در خراسان‌جنوبی شناسایی شده‌اند، گفت: تا کنون 9 یادواره شهداء در بیرجند برگزار شده است .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، رئیس شورای عالی بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی نیز در نشست صمیمی با آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به اهداف تشکیل سازمان بسیج ورزشکاران اشاره کرد و گفت: برگزاری دوره‌های منش پهلوانی، ترویج اخلاق‌مداری در ورزش، برگزاری اردوهای فرهنگی و ورزشی، راهیان نور و کلاس‌های تربیتی، دیدار با علماء و ائمه جمعه، اندیشمندان و فعالان پیشکسوت ورزشی، تشکیل هیات مذهبی حضرت علی(ع) از جمله برنامه‌ها راهبردی این سازمان در استان و شهرستان‌ها است.

اصغری با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور گفت: هرساله دو نوبت اردوی راهیان نور در مناطق غرب و جنوب کشور صورت می‌گیرد که تاکنون 13 اردو برگزار کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه تعداد 59 شهید ورزشکار در خراسان‌جنوبی شناسایی شده‌اند، افزود: تا کنون 9 یادواره شهداء در بیرجند برگزار شده است .

رئیس شورای عالی بسیج ورزشکاران خراسان جنوبی افزود: کتاب "آن 59 نفر" که زندگی شهدای ورزشکاران استان که از مدال‌آوران و قهرمانان ورزشی بوده‌اند نیز به چاپ رسیده است.

اصغری به معرفی دیگر برنامه های این مجموعه پرداخت و گفت: برگزاری همایش‌های علمی آسیب‌شناسی فرهنگی در ورزش، مراسم تجلیل از ایثارگران و آزادگان ورزشی، دوره‌های آموزشی و مسابقات قرآنی، رسانه و دستاوردهای فرهنگی و ورزشی و ارتباطات دستگاه‌ها با معاونت فرهنگی سپاه از دیگر برنامه‌های این حوزه می‌باشد.

انتهای خبر./

نظرات کاربران