20. مهر 1396 - 11:53
بیرجندرسا-مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری بیش از 14 هزار فرآورده دامی توسط عشایر خراسان جنوبی تولید شده است.

غلامرضا قوسی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا با اشاره  به تولیدات عشایر خراسان جنوبی در شش ماهه نخست امسال اشاره کرد و گفت: طی این مدت عشایر خراسان جنوبی ۱۴ هزار و ۸۵۰ تن فرآورده دامی تولید کردند.

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی اظهار کرد: این میزان تولیدات شامل ۱۰ هزار تن شیر و فرآورده لبنی، ۳۵۰ تن کرک مو و پشم و چهار هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز است.

قوسی بیان کرد: ارزش تقریبی این تولیدات حدود ۱۹۰ میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ریالی ۱۰ درصد افزایش داشته است.

وی از توزیع هفت میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه با سود چهار درصد و باز پرداخت پنج ساله در بین عشایر استان خبر داد و افزود: سقف تسهیلات ۱۵ میلیون تومان است.

مدیرکل امور عشایری خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا سعی بر این است تا مبلغ بیش از پنج میلیون تومان و کمتر از ۱۵ میلیون تومان به متقاضیان ارائه شود تا عشایر بیشتری بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند.

قوسی همچنین از توزیع چهار میلیارد تومان تسهیلات یک ساله با سود ۱۰ درصد از محل صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: بیشترین سهم این اعتبارات متعلق به عشایر شهرستان زیرکوه است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران