20. مهر 1396 - 11:30
بیرجندرسا-رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به احداث آزمایشگاه تخصصی استاندارد در مرز ماهیرود خراسان جنوبی گفت: این پروژه از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی برخود بودده که یکی از اولویت های کاری ما خواهد بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علیرضا رفیعی پور صبح پنج شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: سازمان دامپزشکی با جان و مال مردم در ارتباط بوده و وظیفه سنگینی را بر عهده دارد.

وی امنیت غذایی مردم را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: تامین غذای سالم برای جامعه که یکی از وظایف دامزشکی بوده بر روح و روان جامعه نیز تاثیر گذار است.

رفیعی پور با بیان ایکه خوشبختانه طی سال گذشته کاهش چند برابری بیماری ها در خراسان جنوبی را داشته ایم، افزود: شیوع بیماری های دامی در زمینه های اقتصادی و اشتغال نیز تاثیرگذار بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مرزی بودن خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از اصلی ترین مولفه ها برای سلامت مرزها، داشتن شرایط قرنطینه ای قوی در مرزها است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: خراسان جنوبی نیازمند این امرز است که در قرنطینه مرزی و بین استانی اقدامات عاجلی انجام دهیم.

وی اظهار کرد: برای تشخیص عوامل سریع و دقیق بیماری ها باید نسبت به راه اندازی آزمایشگاه تخصصی در مناطق مرزی اقدام شود.

رفیعی پور با اشاره به احداث آزمایشگاه تخصصی استاندارد در مرز ماهیرود خراسان جنوبی بیان کرد: این پروژه از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی برخود بودده که یکی از اولویت های کاری ما خواهد بود.

انتهای خبر./

نظرات کاربران