19. مهر 1396 - 17:13
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی خبر داد
اهدای ۲۸۴ کمک هزینه ازدواج به ارزش چهار میلیارد تومان
بیرجندرسا-مدیرکل کمیته امداد امام(ره) خراسان‌جنوبی از اهدای ۲۸۴ کمک هزینه ازدواج به ارزش چهار میلیارد تومان به مددجویان تحت پوشش این نهاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری فارس، رضا سلم‌آبادی ظهر امروز در کارگروه بانوان، اظهار داشت: کمیته امداد برای حمایت از زنان سرپرست خانوار در زمینه‌های مختلف اشتغال، درمان، پرداخت کمک ‌هزینه معیشت، خرید، ساخت و تعمیرات مسکن، کمک هزینه جهیزیه و ازدواج، امور فرهنگی و تحصیلی و تسهیلات کارگشایی خدمات ارائه می‌کند.

وی بیان داشت: زنان سرپرست خانواری که به دلایل فوت سرپرست، طلاق و یا غیبت همسران، زندانی بودن سرپرست خانوار و یا ازکارافتادگی سرپرست خانوار نان‌آور خود را از دست داده و دارای درآمد قابل توجهی نیستند ضمن بررسی وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تحت پوشش این نهاد قرار می‌گیرند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی به تشریح آمار زنان تحت حمایت کمیته امداد خراسان‌جنوبی پرداخت و گفت: ۱۴ هزار و ۵۸۳ نفر به دلیل فوت همسر، ۲ هزار و ۱۰۶ نفر به دلیل طلاق، ۳۷۹ نفر به دلیل متارکه، دو هزار و ۲۷۹ نفر به دلیل زندانی شدن سرپرست خانوار، ۹۹ نفر به دلیل سرباز بودن سرپرست خانوار و ۲۹ نفر به دلیل اعدام همسر تحت پوشش کمیته امداد خراسان‌جنوبی قرار گرفته‌اند.

سلم‌آبادی با اشاره به اینکه ۴۹ درصد از جامعه هدف کمیته امداد خراسان‌جنوبی را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، تبیین کرد: در شش ماه نخست امسال دوره‌های آموزشی متعددی برای بانوان تحت پوشش این نهاد برگزار شده است.

وی از برگزاری دوره آموزشی بانوان در شرف ازدواج برای ۳ هزار و ۹۸۵ نفر، دوره آموزشی  دختران بازمانده از تحصیل برای دو هزار و ۷۹۲ نفر و دوره آموزشی نوعروسان برای ۹ هزار و ۷۹۱ نفر خبر داد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۷۰ درصد جامعه هدف تحت پوشش کمیته امداد استان را سالمندان تشکیل می‌دهند، اضافه کرد: طی شش ماه نخست امسال ۷۶۳ نفر به کربلای معلی، یک هزار و ۵۶۲ نفر به مشهد مقدس، ۵۲۰ نفر به قم و جمکران و ۹۴۰ نفر به اردوهای درون استانی اعزام شدند.

سلم‌آبادی از برگزاری جشنواره قرآنی ورزشی دانش آموزان کمیته امداد در آبان‌ماه امسال خبر داد و یادآور شد: همچنین طی شش ماه نخست امسال ۱۹ نفر از زنان تحت پوشش کمیته امداد با انجام مشاوره‌های متعدد ترک اعتیاد کرده‌اند.

وی از اجرای طرح تغذیه مادران شیرده و باردار نیازمند در سطح استان خبر داد و گفت: افراد تحت پوشش این طرح به صورت ماهیانه از سبدهای غذایی که به صورت ماهیانه اجرا می‌شود بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی اهدای ۲۸۴ کمک هزینه ازدواج به ارزش چهار میلیارد تومان و معافیت ۴۷ فرزند زنان سرپرست خانوار طی شش ماه نخت امسال خبر داد و ادامه داد: همچنین طی این مدت ۲۴۷ طرح اشتغال‌زایی برای زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته امداد اجرا شده است.

سلم‌آبادی با بیان اینکه از طرح‌های اجرا شده ۱۴۶ طرح روستایی و ۱۰۱ طرح شهری است، اضافه کرد: ۱۲۴ طرح در زمینه مشاغل خانگی و ۱۲۳ طرح در زمینه خود اشتغالی بوده است.

وی تسهیلات بانکی و امدادی پرداخت شده به مددجویان را ۲۴۷ فقره بیان و خاطرنشان کرد: همچنین طی شش ماه نخست امسال ۴۷ مسکن روستایی و شهری توسط کمیته امداد ساخته شده است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران