19. مهر 1396 - 16:57
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
احیای دین نسخه نجات بشریت است
عبادی
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مساجد باید دارای مراکز کارشناسی امور دینی باشد، گفت: احیای دین نسخه نجات مردم جهان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر چهارشنبه در همایش گرامیداشت اختتامیه اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اظهار کرد: خداوند متعال مسجد را مرکز دین از جهات آموزشی، عبادت ها، تربیت ها، مسائل اجتماعی، سیاسی و اقتصادی قرار داده است.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) در مسجدی که ایجاد کرد اعتقادات پاک، عدالت و تعلیم های الهی را تبیین کردند، افزود: متاسفانه مسجدی که اجرای عدالت برای جامعه بشری را تعبیه می کرد به دست کسانی افتاد که به دنبال اهداف سوء بودند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه جایگاه جامعی را که مسجد باید داشته باشد به دلیل انزوای اسلام حقیقی و سلطه ظالمان تغییر پیدا کرده است، گفت: هنگامی که قرن ها نسخه ای درست عمل شود به فراموشی سپرده می شود اما باید آن را بازسازی کرد لذا مساجد را باید به شیوه مسجد پیامبر اکرم (ص) بازسازی کنیم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر حق است و به دنبال برگشت به اسلام حقیقی است، عنوان کرد: از اصولی ترین کارهای انقلاب اسلامی ساخت و بازسازی مسجدی است که پیامبر اکرم (ص) بنا کرده است.

آیت الله عبادی ادامه داد: اگر می خواهیم مسجدی را بسازیم که اسلام را احیا کند باید دارای جامعیت و مرکز کارشناسی امور دینی باشد.

وی با اشاره به اینکه دین حقیقی دینی است که پاسخ گوی همه مسائل باشد، بیان داشت: اگر می خواهیم جامعه بشری بیدار و برای ظهور امام زمان (عج) آماده شوند باید نسخه مسجد را جامع پیچید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مساجد باید از نظر آن چه در آن صورت می گیرد جامع و کامل باشد، افزود: تعبیه مسجد دقیقا بر تعبیه انسان است چراکه همانطور که انسان دارای پیکره و نقطه اصلی مغز است مسجد نیز دارای پیکره و مرکز اصلی به نام محراب است.

وی با اشاره به اینکه اندیشه مند ترین فرد همراه با تزکیه نفس و عدالت باید در صف مقدم و محراب قدم بگذارد، گفت: محراب به معنای مبارزه درونی و بیرونی است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه هر فردی هنگامی موفق خواهد شد و در فضای الهی اوج پیدا خواهد کرد که روحش از نفسانیت آزاد باشد، عنوان کرد: نماز هنگامی معراج قرار می گیرد که بتوانیم از تمام صفات پلید رهایی بابیم.

وی با اشاره به اینکه بشر هنگامی که محراب داشته باشد و بتواند دفاع ند از سلطه استکبار نجات خواهد یافت، بیان کرد: آوازه های پیروزی صدر اسلام به دلیل نماز خواندن، ارائه خدمات نیک و پشت سر گذاشتن بدی ها و دفاع از حق بوده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مسجد محل سازندگی، مبارزه و اقتصاد و سیاست است، اظهار داشت: انواع و اقسام درمان مسائل اجماعی در مساجد صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه کسانی که قبل از ظهور امام زمان (عج) در احیای دین نقش داشته باشند اجرشان از افرادی که پس از ظهور به میدان می آیند بیشتر است، افزود: نجات مردم جهان در نسخه احیای دین است.

آیت الله عبادی ادامه داد: تنها راه برگشتن بشر از گرفتاری ها برگشتن به دین حق است که از مسجد شروع و در همان مکان مقدس انجام می شود.

انتهای خبر./

نظرات کاربران