19. مهر 1396 - 15:23
مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری خراسان جنوبی خبر داد:
اختصاص حدود 50 درصد جمعیت استان به بانوان
بیرجندرسا-مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی گفت: 49.3 درصد کل جمعیت استان را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، نفیسه نخعی ظهر چهارشنبه در کارگروه زنان و خانواده استان با بیان کرد: 378 هزار و 981 نفر از جمعیت خراسان جنوبی بانوان هشتند.

وی ادامه داد: از این تعداد 223 هزار و 354 نفر جمعیت شهری و 155 هزار و 627 نفر نیز جمعیت روستایی هستند.

نخعی با بیان اینکه 34 هزار و 189 نفر از دانشجویان دانشگاه ها نیز دختر هستند، گفت: این میزان 44 درصد از جمعیت دانشجویان را تشکیل می دهند.

وی نرخ مشارکت اجتماعی بانوان خراسان جنوبی را 15.5 درصد دانست و گفت: همچنین شهم اشتغال زنان در صنعت 24.7 درصد و در کشاورزی 39.7 درصد است.

مدیرکل دفتر امور بانوان  و خانواده استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: 29 هزار و 186 نفر از بانوان استان شاغل خصوصی هستند.

نخعی اظهار کرد: دو هزار و 86 نفر از زنان سرپرست خانوار در خراسان جنوبی تحت پوشش بهزیستی و 15 هزار و 880 نفر مددجویان کمیته امداد (ره) هستند.

نخعی با بیان اینکه از ابتدای دولت یازدهم مشارکت زنان در جامعه به طور فعال تری پیگیری شده است، افزود: در دولت دوازدهم نیز استفاده از پتانسیل بانوان در همه بخش ها مورد تاکید است.

وی ادامه داد: امید است تا پایان دولت دوازدهم سهم 30 درصدی مدریت بانوان در دستگاه های دولتی را داشته باشیم.

نخعی با بیان اینکه استفاده از توان بانوان در کارآفرینی ها یکی از دغدغه های اصلی ما است، گفت: باتوجه به مشاخل محدود در پست های دولتی، باید به سمت کارآفرینی برویم.

وی با بیان اینکه تسهیلات خوبی به کارآفرینان روستایی و مرزی پرداخت می شود، گفت: تسهیلات روستایی تا سقف دو میلیارد تومان برای طرح هایی که توجیه اقتصادی دارند پیش بینی شده است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران