19. مهر 1396 - 14:56
مسئول کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین خراسان جنوبی:
اسکان 22 هزار و 500 زائر در کاظمین/ مردم برای تامین پتو و چادر موکب ها کمک کنند
بیرجندرسا- مسئول کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین خراسان جنوبی با بیان اینکه با اشاره به اینکه تعهد خراسان جنوبی امسال اسکان شبانه 22 هزار و 500 زائر است، گفت: روزانه باید بیش از 135 هزار قرص نان بین زائران توزیع کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدتقی سعیدی امروز(19 مهرماه) در جلسه ستاد برنامه ریزی برای اربعین شهرستان بیرجند با بیان اینکه تاکنون 30 درصد از زیرساختهای مورد نیاز در کاظمین فراهم شده است، گفت: تیم های خدمت رسانی در کاظمین مستقر شدند و کار را شروع کردند و یک تیم هم طی سه و چهار روز آینده اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه تاکنون 35 سرویس بهداشتی و حمام در کاظمین ساخته شده است، اظهارداشت: شهرستان های استان حدود 80 درصد نیازهای خود در موکب های خود را فراهم کرده اند و مرکز استان هم باید بیشتر تلاش کند.

مسئول کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین خراسان جنوبی با بیان اینکه اربعین باید فرهنگ سازی شود، افزود: سال قبل حدود 3 میلیارد تومان در ایام اربعین هزینه کردیم و امسال حدود 6 میلیارد ریال برآورد هزینه شده است.

سعیدی با بیان اینکه با اشاره به اینکه تعهد خراسان جنوبی امسال اسکان شبانه 22 هزار و 500 زائر است، گفت: روزانه باید بیش از 135 هزار قرص نان بین زائران توزیع کنیم.

وی با تاکید بر اینکه تمام وسائلی که به عراق می بریم را در انبارهای مخصوص ذخیره می کنیم تا سالهای آینده از آنها استفاده کنیم، افزود: مردم می توانند برای ایام اربعین در زمینه تامین پتو و چادر و برزنت کمک کنند.

مسئول کمیته مشارکت های مردمی ستاد اربعین خراسان جنوبی تاکید کرد: مردم همچنین می توانند کمک های نقدی و غیر نقدی خود را به ستاد اربعین تحویل دهند.

انتهای خبر./

 

نظرات کاربران