19. مهر 1396 - 13:54
حسینی
بیرجندرسا-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی گفت: متأسفانه آنطور که باید در بحث آموزش مفید ورود نمی‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری فارس، محمد حسینی ظهر امروز در کارگروه بانوان، پیرامون واگذاری کمیته‌های فرهنگی و اجتماعی، اظهار داشت: مهمترین مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که کمیته مذکور تنها برعهده یک سازمان یا ارگان قرار می‌گیرد و همه تصمیمات کمیته توسط همان ارگان گرفته می‌شود و این یک مشکل اساسی است که تنها مختص خراسان‌جنوبی نیست.

وی با بیان اینکه در بخش‌های فرهنگی با مشکل مواجه هستیم، بیان داشت: متأسفانه بعد از گذشت سال‌ها هزینه به بعضی امور دست می‌یابیم لذا متفرقه فعالیت کردن از مشکلات عمده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه اگر رویکردها درست نشود کار پیش نمی‌رود، تبیین کرد: اگر همراهی و همکاری همه بخش‌ها نباشد هیچ اقدامی نمی‌توان انجام داد.

حسینی اعلام کرد: همانگونه که اخلاق مظلوم واقع شده است کار به دور از فضاسازی و احساس نیز مظلوم واقع شده است لذا دولت هم در راستای کارهای اساسی هجمه‌های زیادی را متحمل می‌شود.

وی از نبود برنامه‌ریزی در بخش‌های مختلف انتقاد کرد و گفت: اگر برنامه‌ریزی‌ها منسجم و هدفمند پیش رود می‌توان کاری انجام داد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه متأسفانه عقبه کار که پویایی جامعه است را نداریم، تبیین کرد: نبود جامعیت در امور سبب می‌شود تأثیرات فعالیت‌ها به خوبی دیده نشود.

حسینی با طرح سؤالی مبنی بر اینکه آیا نحوه اطلاع‌رسانی سبب ایجاد امید و انگیزه می‌شود یا یأس و ناامیدی، ادامه داد: باید بخشی که نشان‌دهنده چالش است را در حد ضرورت و بخش امید و نشاط را به صورت قالب نشان دهیم که متأسفانه اینگونه نیست.

وی اضافه کرد: اقدامی که در زمینه سرمایه اجتماعی صورت می‌پذیرد و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در این بخش ورود پیدا کردند به خاطر پراکندگی امور است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه باید به سمت هدف‌گذاری درست گام برداریم، اظهار داشت: آموزه‌های دینی و فرمایشات ائمه اطهار و بزرگان دین مبتنی بر اخلاق است.

حسینی با انتقاد از اینکه آنطور که باید در بحث آموزش مفید ورود نمی‌کنیم، اعلام کرد: باید برای اهدافمان یک تعریف کلی داشته و به آن قائل باشیم.

وی بر لزوم توجه به بخش بانوان تأکید کرد و ادامه داد: حرکات و اقداماتی را که پیرامون موضوعات مطرح می‌کنیم باید حول همان محور اثرگذار باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه باید پیرامون موضوعات مطرح شده و رفع نواقص ارزیابی صورت بگیرد، خطاب به مدیرکل امور بانوان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: دولت بودجه سال ۹۷ را تعیین کرده و از هم اکنون پیرامون این مهم برنامه‌ریزی کنید.

حسینی اضافه کرد: همچنین با کمک بانوان دستگاه‌های اجرایی سه دستور کار را در رأس امور قرار دهید و ارزیابی و بازبینی‌های لازم را انجام دهید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خبرنگاران با دستگاه‌های اجرایی مکاتبه داشته باشند اگر در جایی مصلحت به تهیه خبر نمی‌بینند تذکرات را مکتوب به مدیران بدهند زیرا با تعارف و رودربایستی کارها پیش نمی‌رود.

انتهای خبر./

نظرات کاربران