16. مهر 1396 - 14:05
بیرجندرسا-معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در شروع دوره دولت یازدهم در حوزه قرآن ۳۰۰ موسسه قرآنی در کشور فعالیت می کرد که این رقم در پایان دوره به یک هزار موسسه مجوز دار رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علی اصغر کاراندیش مروستی صبح یک شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: در ابتدای دولت یازدهم ۱۷ هزار کانون های فرهنگی، هنری مساجد در سطح کشور وجود داشت که در پایان دوره چهار ساله به ۲۳ هزار کانون رسیده است.

وی با بیان اینکه ساخت فیلم های سینمایی از ۷۰ فیلم به ۱۸۰ فیلم در طول دولت یازدهم رسید، عنوان کرد: در شروع دوره دولت یازدهم در حوزه قرآن ۳۰۰ موسسه قرآنی در کشور فعالیت می کرد که این رقم در پایان دوره به یک هزار موسسه مجوز دار رسید.

کاراندیش ادامه داد: همچنین در ابتدای دولت یازدهم بیش از دو هزار نشریه در سطح کشور فعال بود که این نشریات در پایان دوره به حدود هفت هزار رسید.

وی با بیان اینکه متاسفانه اعتبار کمی در حوزه فرهنگ پیش بینی می شود لذا فعالیت های موازی باید کاهش پیدا کندف گفت: بین ۳ تا ۳.۵ درصد از بودجه عمومی دولت در حوزه فرهنگ  اختصاص پیدا می کند و از این مقدار تنها  ۱۳ تا ۱۵ درصد به وزارت فرهنگ وارشاد می رسد و مابقی بین دستگاه های مختلفی که کار فرهنگی انجام می دهند توزیع می شود.

کاراندیش با بیان اینکه ایجاد مرکز هماهنگی فعالیت های فرهنگی یکی از نیاز های ضروری در جامعه است، گفت: خوشبختانه تا پایان سال گذشته ۱۰۰ درصد تعهداتی که در استان ها داده بودیم اجرایی شده است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران