5. مهر 1396 - 13:56
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن به دنبال غارت فرهنگ کشور است، گفت: رسالت بانوان در جنگ نرم دشمن بسیار سنگین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی که پیش از ظهر چهارشنبه در جمع مشاورین امور بانوان و خانواده دستگاه های اجرایی خراسان جنوبی سخن می گفت، بیان کرد: ایمان را لازمه تحقق و پیشرفت انسان دانست.

آیت الله سید علیرضا عبادی همچنین با اشاره به جنگ نرم دشمن، رسالت بانوان را بسیار مهم و حائز اهمیت دانست و به گفت: دشمن به دنبال غارت فرهنگ کشور است.

وی در دیگر بیاناتش به موارد زیر پرداخت:

* مردان ما در این جنگ به پشتوانه همسر، مادر، خواهر و یا دختران خون حماسه های زیادی خلق کردند.

* در جهاد دفاعی اگر ایجاب کند، زن نیز باید در صحنه بیاید، اما در شرایط کنونی زن ها باید با مدیریت درست خانواده، مردان را همیاری کنند.

* امروز بیش از جنگ های سخت و نظامی، درگیر جنگ نرم و فرهنگی دشمن هستیم و صفی می تواند این جنگ را به پیروزی برساند که زن های مومن در آن باشند.

* دشمن در این جنگ فرزندان و جوانان را مورد هدف قرار داده است و بانوان می توانند در مقابله با این جنگ نقش بسزایی ایفا کنند.

* در روایات نیز  آمده است که  سرنوشت فرزند بر پیشانی مادر نوشته شده است و همانگونه که مردان و زنان با ایمان ما در هشت سال دفاع مقدس دشمن را رو سیاه کردند، اکنون نیز در مقابل جنگ نرم دشمن ایستادگی کنند.

* نفوذ فرهنگی دشمن از جمله آسیب هایی است که امروز گریبانگیر ما شده  و فروپاشی خانواده ها، افزایش آمار طلاق به نسبت ازدواج، ویران شدن بنیان خانواده ها متاثر از جنگ نرم دشمن است.

* در بسیاری از خانه ها طبخ غذای سنتی فراموش شده و کانونی به نام خانواده وجود ندارد، در این خانه ها ایمان نیز وجود ندارد.

* هشت سال دفاع مقدس زرمندگان، آزادگان، شهدا و جانبازان زیادی را به یادگار گذاشته است و عده زیادی در زندان های صدام شکنجه شده و حوصله دشمن را نیز به سر بردند اما شکست را نپذیرفتند.

* هم اکنون عده ای قطع نخاعی وجود داشته که خود را مدیون انقلاب می دانند این در حالی است که متاسفانه در شرایط کنونی انسان های بی درد و بی ایمانی هم وجود دارند که نه تنها قدمی برای انقلاب برنداشته بلکه از آن سوء استفاده می کنند.

* نباید در جنگ کنونی دشمن نیز شکست را قبول کنیم بلکه باید همانند هشت سال دفاع مقدس تا رسیدن به پیروزی نهایی مقابله کنیم.

* وقتی مصادقی مانند حضرت زینب (س) برای زن و یا حضرت ابراهیم را برای مرد بیان می کنیم، این افراد انسان هایی با ایمان و بالفعل هستند.

نظرات کاربران