28. شهريور 1396 - 12:45
مدیرکل تبیلغات اسلامی خراسان جنوبی خبر داد:
همایش طلایه داران تبلیغ در خراسان جنوبی/ عزاداری ۱۳۰۰هیئت در محرم
بیرجندرسا- مدیرکل تبیلغات اسلامی خراسان جنوبی از آمادگی یک هزار و ۲۷۸ هیئت مذهبی استان برای برگزاری آئین های عزاداری محرم خبر داد و گفت: همایش طلایه داران تبلیغ در استان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، به نقل از مهر، حجت الاسلام احمد رضایی با اشاره برنامه های پیش بینی شده برای ایام محرم اظهارکرد: همایش طلایه داران تبلیغ در ۱۳ مرکز تبلیغات اسلامی استان برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: این همایش در مرکز استان ۵ شنبه ۳۰ شهریورماه با حضور روحانیون مبلغ مستقر و اعزامی برگزار می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی به برگزاری نشست مسئولان هیئت های مذهبی استان اشاره کرد و افزود: این نشست سوم محرم با حضور نماینده ولی فقیه در استان در محل دفتر امام جمعه بیرجند برگزار خواهد شد.

 وی ادامه داد: همایش آموزشی ویژه مسئولان هیئت های مذهبی نیز امسال به صورت منطقه ای چهارم محرم برگزار می‌شود.

 وی از اعزام یک هزار مبلغ به مناطق مختلف استان در دهه اول محرم خبر داد و افزود: روستاهایی که نیاز به مبلغ دارند درخواست خود را به ادارت تبلیغات اسلامی اعلام کنند.

آمادگی یک هزار و ۲۷۸ هیئت مذهبی برای برپایی مراسم عزاداری محرم

 وی در ادامه با اشاره به آمادگی هیئت مذهبی برای برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: یک هزار و ۲۸۷ هیئت مذهبی فعال در استان شناسایی شده اس.

 وی عنوان کرد: بخشی از این هیئت‌ها به صورت ثابت به برپایی عزاداری‌ها می‌پردازند و برخی به صورت دستجات عزاداری فعالیت خواهند داشت.

 توزیع ۹۲ تن برنج بین هیئت های مذهبی

 وی ادامه داد: کارگاه های آموزشی و گردهمایی‌ها در بحث آسیب شناسی هیئت‌ها برای مسئولان و دست اندرکاران هیئت های مذهبی در ایام مختلف سال برگزار شده است.

حجت الاسلام رضایی از توزیع ۹۲ تن برنج هندی در بین هیئت های مذهبی استان خبر داد و گفت: این سهمیه را جهاد کشاورزی به سازمان تبلیغات اسلامی ابلاغ کرده که در بین هیئت‌ها با قیمت هر کیلو چهار هزار و ۲۰۰ تومان توزیع خواهد شد.

 وی با بیان اینکه این سهمیه اندک است و کفاف نیاز هیئت‌ها را نمی‌کند، بیان داشت: امسال سهمیه روغن و گوشت تا کنون به ما ابلاغ نشده است.

 وی آمار مداحان ثبت شده در سامانه طوبی را یک هزار و ۲۷۶ نفر ذکر کرد و افزود: از این تعداد ۱۱۸ نفر خواهران و یک هزار و ۱۵۸ نفر برادران هستند.

نظرات کاربران