28. شهريور 1396 - 12:26
بیرجندرسا- استاندار خراسان جنوبی همدلی و هماهنگی بین تمامی مسئولان دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلابی را عامل توسعه و آبادانی هرچه بیشتر استان دانست و گفت: انتقال آب به خراسان جنوبی از ملزومات توسعه صنعتی و معدنی منطقه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، به نقل از ایرنا، اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمد مهدی مروج الشریعه که شب گذشته در جلسه مردمی تکریم استاندار سابق خراسان جنوبی سخن می گفت افزود: در استان خراسان جنوبی با توجه به وضعیت اقلیمی، شرایط طبیعی موجود و پتانسیل های سرمایه گذاری، تامین آب از مهمترین اولویت های توسعه خواهد بود.
وی تصریح کرد: امیدوارم با تقویت همدلی و هماهنگی بین مردم و مسئولان، استانی آبادتر، آزادتر و امن تر داشته باشیم.
مقام عالی دولت در استان با اشاره به خدمات مهندس سید علی اکبر پرویزی در مدت تصدی استانداری خراسان جنوبی، برای وی آرزوی توفیق و سلامتی کرد.

**بالاترین قدرت سیاسی احزاب، پشتوانه مردمی آن است
مروج الشریعه با تاکید بر اینکه بالاترین قدرت سیاسی احزاب، پشتوانه مردمی آن است خاطرنشان کرد: استاندار به عنوان نماینده عالی دولت و نظام در استان، پدر همه جریان های سیاسی محسوب می شود و عملکرد کلی او باید ورای این جریانات و دسته بندی ها تعریف شود.
وی افزود: در عین حال، استاندار به عنوان نماینده عالی دولتی که دارای یک منشور فکری خاص و مشی سیاسی تعریف شده و با داشتن همین مشی فکری، موفق به اخذ رای اعتماد اکثریت قاطع مردم در انتخابات شده است، قطعا این مشی و خط فکری را باید پذیرفته و دنبال کند.
استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: همانگونه که در جلسه هیات دولت هم گفتم، اینجا هم صادقانه عرض می کنم که هیچ برنامه ای برای تصدی استانداری یا هر پست دیگری نداشتم و گفتگویی در این خصوص با جریانات سیاسی انجام نداده بودم.

**مقدمه منشور دوباره ایران مد نظر مسئولان و فعالان سیاسی قرار گیرد
مقام عالی دولت در استان، در توصیه ای به مسئولان حاضر در این آیین و فعالان سیاسی و اجتماعی استان، توجه ویژه آنان به منشور دوباره ایران را خواستار شد و افزود: مقدمه این منشور که توسط رئیس جمهوری نگارش شده است، دارای نکات پرباری بود که باید مدنظر قرار گرفته و کلمه به کلمه اجرایی شود.
وی با تاکید بر اینکه تلاش های جریانات سیاسی و فکری باید معطوف به تغییر و تحول فضای اجتماعی و خروج از انسداد فرهنگی جامعه باشد تصریح کرد: نقش آفرینی فعالان سیاسی و اجتماعی در راستای رسیدن به جامعه ای پویا و سالم، فعالیتی ماندگار خواهد بود.
مروج الشریعه گفت: همانطور که ما امروز در خصوص تحولات عصر مشروطه و دوره پهلوی در حال بحث و گفتگو هستیم و یاد بزرگان و فعالان آن روزگار را گرامی می داریم، آیندگان نیز عملکرد ما را در بستر تاریخ سیاسی، اجتماعی ایران مورد بررسی و قضاوت قرار خواهند داد.
وی انسجام فکری و حفظ یکپارچگی فعالین سیاسی و اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و افزود: رسیدن به توسعه پایدار، منوط به مشارکت همه لایحه های اجتماعی مردم در روند توسعه اقتصادی و سیاسی کشور خواهد بود.
وی تصریح کرد: توسعه همه جانبه کشور و استان نباید تنها از طریق یک یا چند سازمان یا نهاد صورت پذیرد؛ بلکه برای توسعه پایدار در همه جنبه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، شکل گیری یک جریان فکری با مشارکت وسیع مردم به عنوان منبع تحولات جامعه لازم خواهد بود.

**حمایت از توسعه سیاسی به رشد فکری جامعه می انجامد
مروج الشریعه با اشاره به اهمیت توسعه سیاسی به عنوان لازمه توسعه نهادهای مدنی، تصریح کرد: هر تشکل و جریان سیاسی و فکری که قصد دارد در بلند مدت تاثیر گذار باشد، باید بتواند در لایه های مختلف مردم حضور فعالانه داشته باشد.
وی با یادآوری این موضوع که در سالهای قبل از تفکیک استان خراسان بزرگ، به عنوان مسئول طرح توسعه جنوب استان خراسان به مدت 9 سال انجام وظیفه کرده ام؛ تصریح کرد: با توجه به این تجربه 9 ساله و سابقه اجرایی در استان های سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی به عنوان همسایه های جنوبی و شمالی استان خراسان جنوبی، بر تمامی مباحث اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان اشراف دارم.
مقام عالی دولت در استان با اشاره به گفتگوی خود با دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری گفت: طی این گفتگو، جلب نظر و عنایت ویژه هیات دولت به موضوع تامین آب شرب و انتقال آب برای مصارف صنعتی و معدنی را خواستار شدم.
محمدمهدی مروج الشریعه روز گذشته (یکشنبه) در آیین جداگانه با حضور وزیر کشور به عنوان استاندار خراسان جنوبی معرفی و از خدمات سید علی اکبر پرویزی استاندار پیشین قدردانی شد.

نظرات کاربران