21. شهريور 1396 - 9:47
بیرجندرسا-نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: محصولات مهمی در سطح استان داریم ولی متأسفانه قدرت توزیع آنها را در مابقی شهرها نداریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی عصر امروز در نشست اتاق تعاون خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: تعاونی‌ها با سرمایه اندکی که دارند سبب اشتغال‌زایی می‌شوند لذا این نهاد به عنوان چشمه جوشان اشتغال به عدالت اجتماعی نزدیک‌تر است.
وی به محصولات استراتژیک  و تولیدات صنایع دستی خراسان جنوبی اشاره کرد و بیان داشت: محصولات مهمی در سطح استان داریم ولی متأسفانه قدرت توزیع آن‌ها را در مابقی شهرها نداریم.
*محصولات استان خاطرخواه زیاد دارد ولی قدرت توزیع ممکن نیست 
نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: محصولات استان خاطرخواه زیاد دارد ولی قدرت توزیع ممکن نیست بنابراین تعاونی‌ها می‌توانند این ظرفیت را پر کنند.
عبادی ادامه داد: اگر تعاونی‌ها توزیع محصولات خراسان‌جنوبی را در دست بگیرند سودی نصیب مردم شده و تعاونی‌ها موفق می‌شوند.
*لزوم توجه به تعاونی‌های مغفول مانده در خراسان‌جنوبی 
وی بر لزوم توجه به تعاونی‌های مغفول مانده در خراسان‌جنوبی تأکید کرد و گفت: خلأهایی که در اینگونه تعاونی‌ها حس می‌شود باید برطرف شود.
نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: دولت و مجلس درصدد است تا وابستگی کشور به نفت قطع و شرکت‌های تعاونی از روش‌های دیگر فعال شوند.
فرهاد فلاحتی تأکید کرد: باید از روش‌های دیگری منزلت تعاونی‌ها را ارتقاء دهیم تا به سوددهی برسند.
*با بخشودگی مالیات موافق نیستم 
وی مالیات بر ارزش افزوده را مستمر دانست و توضیح داد: خودم با بخشودگی مالیات موافق نیستم لذا نباید مالیات‌ها را کاهش دهیم.
نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی به صدور کارت پیله‌وری برای مرزنشینان اشاره کرد و یادآور شد: کارت پیله‌وری برای آنها صادر شد که متأسفانه هیچ نتیجه‌ای برای مرزنشینان نداشت.
*مردم از تعاونی‌های مرزنشینی دلخوشی ندارند 
وی با بیان اینکه متأسفانه از ظرفیت‌های موجود در خراسان‌جنوبی به طور مطلوب استفاده نشده است، تبیین کرد: مردم از تعاونی‌های مرزنشینی دلخوشی ندارند.
نماینده مردم شهرستان‌های قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه تجربه‌ای که از تعاونی‌های خراسان‌جنوبی داریم مثبت نیست، اضافه کرد: وجود تعاونی‌های متعدد در حوزه‌های مسکن و کشاورزی که باید سبب تأثیرات مثبت می‌شد ولی تأثیرات منفی در اذهان مردم به جای گذاشته است.
تعاون به جایگاه اقتصادی خود نرسیده است
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: تعاون جایگاه قانونی بلندی دارد اما نتوانسته است جایگاه اقتصادی خود را بدست آورد.
نظر افضلی با تأکید بر اینکه نگاه به تعاون تنها یک نگاه اقتصادی نیست، توضیح داد: نگاه مثبت به پدیده ایجاد تعاونی‌ها زمینه ساز رشد و توسعه اقتصاد ملی می‌شود.
وی با بیان اینکه توجه به بخش تعاون در رفع معضل بیکری مؤثر است، خاطرنشان کرد: باید مشکلات تعاونی‌ها در هر سطحی که است برطرف شود.

منبع:فارس

نظرات کاربران