5. شهريور 1396 - 14:04
بیرجندرسا-طی مراسمی سه هزار و ۵۰ بسته لوازم التحریر بین دانش آ‌موزان تحت پوشش کمیته امداد خراسان جنوبی توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی امروز (۵ شهریور) در حاشیه این مراسم به خبرنگاران رسانه های گروهی گفت: در حال حاضر چهار هزار و ۵۶۲ دانش آموز ابتدایی (۲ هزار و ۲۲۴ دانش آموز دختر و ۲ هزار و ۳۳۸ دانش آموز پسر) از خدمات این نهاد در سطح استان بهره مند می شوند.

 

وی افزود: همچنین در دوره اول و دوم بیرستان نیز پنج هزار و ۲۳۹ دانش آموز تحت پوشش این نهاد قرار دارند،‌ افزود: از این تعداد ۲ هزار و ۷۳۵ نفر را دختر و ۲ هزار و ۵۰۴ نفر را پسر تشکیل می دهد.

 

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در ادامه به توزیع سه هزار و ۵۰ سبد تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند استان اشاره کرد و گفت: این بسته های تحصیلی با همکاری کمیته امداد و موسسه خیریه حضرت رقیه (سلام الله علیها) تهیه شده است.

 

سلم آبادی با بیان اینکه ارزش هر سبد تحصیلی یک صد هزار تومان است، ادامه داد: این سبدهای تحصیلی قرار است که بین یک هزار و ۵۲۵ دانش آموز مقطع ابتدایی و یک هزار و ۵۲۵ دانش آموز مقطع دبیرستان توزیع شود.

 

وی ارزش ریالی این سبدهای تحصیلی را سه میلیارد و ۵۰ میلیون ریال ذکر کرد و خاطرنشان کرد: این بسته های تحصیلی شامل نوشت افزار (دفتر،‌مداد،‌مدادرنگی،‌پاک کن،‌تراش و ...) و کیف است.

 

این مقام مسئول اظهار امیدواری کرد: این بسته های تحصیلی تا ابتدای مهرماه بین دانش آموزان محروم استان توزیع خواهد شد و به هر یک دانش آموزان استان که در این طرح به آنها بسته تحصیلی تعلق نگرفته است نیز یکصد هزار تومان کمک خواهد شد.

منبع:شبستان

نظرات کاربران