22. مرداد 1396 - 12:44
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بان اینکه پیام تمام انبیاء الهی اجرای قسط وعدل است وجزء با عدل نمی‌توان زندگی کرد، گفت: ظالمان با دانش کیلویی خود شهرها، مساجد را تخریب وانسان‌های بیگناه را به قتل می‌رسانند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر امروز در دیدار با اساتید وجمعی از طلاب دوره تثبیتی مدرسه علمیه امام حسن مجتبی(علیه السلام) اظهار داشت: زندگی روح در علم و مرگ زندگی در جهل است.

وی با بیان اینکه موضوع حیات دارای درجات مختلفی است، افزود: ما در این دنیا تنها در مرحله ای از حیات هستیم، زیرا حیات واقعی نسبت به علم هنگامی بدست می‌آید، که پرده از حجاب‌ها برداشته شود و انسان بتواند تمامی حقایق عالم را ببیند.

  نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه باید اندیشه عدالت خواهی گسترش یابد، گفت: اگر به دنیای امروزی نگاه کنیم، می‌بینیم امروز از تعلیم دین وانسانیت برخی ها خارج شده‌اند و از انسانیت تبدیل به حیوانی درنده شده، که علاج این درندگی را اندیشه‌های مطهری‌ها و پیام‌های انبیائ الهی وشما طلاب جوان حوزه‌های علمیه هستید.

آیت الله عبادی افزود: اگر در جامعه امروزی کسی خدمت بشر دوستانه‌ انجام دهد، او را می‌زنند و ظالمان با دانش‌های کیلویی خود شهرها ومساجد را بمباران و تخریب  کرده، انسان‌های بیگناه را می‌کشند.

وی با بیان اینکه  امروزه بر مظلومان عالم چه می‌گذرد، اظهار داشت: هیچ کس در برابر این همه ظلمی که عالم را فرا گرفته است حرفی نمی‌زند و همه چون مردگانی هستند که سکوت کرده اند و در واقع هیچ مرگی بدتر از خفقان نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر پیانم انبیاء الهی حفظ شود، بشر می‌تواند به کمالات، وعدل خدا بر‌سد، اما امروزه شیاطین ، انس و جن نفس آدم‌ها را از راه حقیقی وعدل دور کرده و وحشی گری‌ها دنیا را فراگرفته است، غافل از اینکه اگر پیام انبیاء واوصیای الهی که داروی نجات بشر است، درست به دست انسانها برسد، انسان از وحشی گری خارج و بشر احساس امنیت خواهد کرد، که همانا بالاترین خدمت است.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه تمام پیام انبیاء الهی اجرای قسط وعدل بوده وبه راستی که جزء با عدل نمیتوان زندگی کرد، افزود: شما طلاب جوان بهترین راه را انتخاب کرده اید و باید دراین راه که برمی‌دارید، تلاش زیادی کرده وعلم واندیشه مطهری را دنبال کنید.

وی خطاب به طلاب بیان داشت: شما بالاترین خدمت را به جامعه بشری می کنید، زیرا هیچ خدمتی بالاتر از این نیست که عالم به دین خدمت کند و پیام خدا را به بندگان برسانید.

انتهای پیام/

نظرات کاربران