آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
21. مرداد 1396 - 15:43
بیرجندرسا- نرگس خاتمی در خصوص افتخاراتی که واحد تولیدی اش به دست آورده ، گفت: سالهای 87 و 92 عنوان کارآفرین برتر استان ، سال 93 بهترین صنعت گر نمونه ، سال 95 بهترین واحد صنعتی نمونه را کسب کرده ایم و از سال 92 تا کنون ، صادر کننده برتر استان بوده ایم .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک ، خبرنگاران صبح امروز از کارخانه ها یی که با سرمایه اندک بهترین فعالیت را دارند درشهرک صنعتی بازدید کردند .

نرگس خاتمی مدیر عامل کارخانه ایزوگام و مشتقات پلیمری بیتو پارس در خصوص استاندارد های این کارخانه دارد، افزود : اولین تولید کنده ایزوگام پلیمری شرق کشور هستیم که این واحد تولیدی با نصب و راه اندازی ماشین آلات مدرن، استفاده از نیروهای متخصص و مجرب و مواد اولیه مرغوب در سال 1388 موفق به  اخذ پروانه  مطابق استاندارد های ملی و بین المللی شده و از افتخارات این کارخانه، کسب دو نشان استاندارد ملی ایران، نوع پلیمری و نوع اکسیده است .

وی در خصوص دیگر افتخاراتی که به دست آورده، افزود:  سالهای 87 و 92  عنوان کارآفرین برتر استان، 93 بهترین صنعت گر نمونه، 95 بهترین واحد صنعتی نمونه را کسب کرده ایم و از سال 92 تا کنون ، صادر کننده برتر استان بوده ایم.

 

با توکل برخدا و همت مسئولین مشکلات رفع می شود

خاتمی در خصوص میزان سرمایه ای که برای این واحد سرمایه گزاری شده، افزود : بالغ بر 1 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده که 600 میلیون تومان آن، تحصیلات زود بازده، صنایع کوچک بوده است، که الحمد الله توانسته ایم علی رغم مشکلات ساخت و ساز، هزینه ها را تسویه کنیم اما موانع و مشکلاتی  وجود دارد، که اگر مسئولین همت کنند و به کمک مان بیایند حتما رفع خواهد شد .

 

کیفیت محصولاتمان درکشور نمونه است / حمایت مردم استان باعث پیشرفت می شود

مدیر واحد ساخت ایزوگام از مردم خواست تا از محصولات داخل استان حمایت کنند و افزود : متخصصان در مجهزترین آزمایشگاه ها، بالا بودن کیفیت محصولات مان را با نمونه هایی که در کشور تولید می شود تایید کرده اند اما کمبود  شناخت مردم نسبت به محصولات باعث شده نتوانیم محصولات را به خوبی توزیع کنیم .

وی در خصوص صادرات به کشور های هم جوار خاطر نشان کرد: کشور های همسایه، محصولاتمان را به عنوان گل سر سبد مغازه شان می شناسند، اما برایم جای تاسف است که در داخل استان و کشورم حمایت های لازم را نداریم، علی رغم  قیمت پایین کالایمان نسبت به قیمت بازار.

 

باهزینه بالای حمل و نقل و مواد اولیه دست و پنجه نرم می کنیم

خاتمی از مسئولین خواستار سهمیه شد و افزود: با تلاش ها و رایزنی های زیادی که برای کسب سهمیه کردم، حتی تا مجلس برای کسب سهمیه رفتم تا موفق شدم، اما هنوز کار به تولید نرسیده سهمیه واحد را حذف کردند و شرایط برایم سخت تر شده و با مشکلات و هزینه های بالای حمل نقل مواد اولیه دست و پنجه می زنم.

وی ادامه داد : 30 درصد طرح توسعه این واحد  را انجام دادیم و مجوز آن را هم کسب کردیم و منتظر دریافت تحصیلات از جانب استانداری و سهمیه هایی که به استان می دهند برخوردار شوم .

خاتمی در خصوص صادرات ایزوگام افزود: 90 درصد کالایمان را صادر و تنها 10 درصد داخل استان استفاده می شود، صادرات مستقیم به کشور های افغانستان و پاکستان است و صادرات غیر مستقیم به کشور های آسیایی که از طریق مزار شریف و قندهار به کشور های دیگر ارسال می شود .

 

افزایش 40 درصدی قبوض کمرمان را شکسته

مدیر کارخانه ایزوگام در خصوص مشکلات این کارخانه افزود: با توجه به این که لوله های فاضلاب ما چند متر پایین تر از لوله های محیط زیست است و هیچ راهی برای اتصال وجود ندارد و دستمان بسته است، از اداره دارایی نامه در خصوص جریمه به علت وصل نکردن فاضلاب می آید  و از طرفی آبانماهی پرداخت می کنیم که استفاده ای نداریم و این انصاف نیست حتی امروزه قیمت های قبوض افزایش 40 درصدی داشته است .

خاتمی در پایان خاطر نشان کرد: حمایت از صنایع باید به نحوی باشد  تا واحدها بتوانند حداقل دربرابر فشار ها کمرراست کنند، زیرا هم و غم ما برای حفظ و به موفقیت رسیدن کارمان است و خوب است افراد امنیت شغلی داشته باشند و کاری که برای جامعه و به کارگیری افراد ایفا می کنیم از ثبات برخوردار باشد تا بتوانیم وظیفه مان را در جامعه به خوبی انجام دهیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران