25. تير 1396 - 13:51
بیرجندرسا-مسؤول بسیج رسانه خراسان‌جنوبی گفت: موضوع عفاف و حجاب باید به عنوان یک موضوع اصلی در جامعه مورد توجه قرار گیرد و در صورت عدم رعایت آن در آینده جامعه دچار آسیب‌های اجتماعی فراوانی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سجاد رضائی بعد از ظهر امروز در میزگرد عفاف و حجاب اظهار داشت: بسیج رسانه استان بر آن شده تا نسبت به برگزاری میزگرد با موضوعات مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی که کمتر به آن از سوی رسانه‌های استانی پرداخته شده اقدام نماید.

وی تصریح کرد: از اهداف برگزاری این میزگردها ایجاد حساسیت در بین اصحاب رسانه، مسؤولان و مردم است.

مسؤول بسیج رسانه خراسان‌جنوبی یادآور شد: میزگرد عفاف و حجاب به مناسبت هفته عفاف و حجاب برگزار شد.

رضائی افزود: از رسانه‌ها توقع داریم توجه خاصی به موضوعاتی همچون عفاف و حجاب که اگر از نگاه شرعی و دینی به آن نگریسته شود به عنوان یک اصل و اگر در کف جامعه نگاه شود یک سری از هنجارها بوده داشته باشند.

وی با بیان اینکه در مورد موضوع عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر تأکیدات فراوانی صورت گرفته و قانون وظایف دستگاه‌ها را برای اجرای این فرایض به صراحت بیان داشته است اما متأسفانه نه تنها بیشتر دستگاه‌ها نسبت به آن بی‌توجه بوده حتی خلاف آن عمل می‌کنند، اضافه کرد: این بی‌توجهی‌ها سبب شده تا رسانه‌ها معاند غربی از آن سوء استفاده کنند.

مسؤول بسیج رسانه خراسان‌جنوبی گفت: خراسان‌جنوبی هر چند نسبت به سایر استان‌ها در راستای رعایت حجاب و عفاف بهتر بوده اما نسبت به گذشته وضعیت نامطلوب‌تری دارد.

رضائی خاطرنشان کرد: موضوع عفاف و حجاب باید به عنوان یک موضوع اصلی در جامعه مورد توجه قرار گیرد و در صورت عدم رعایت آن در آینده جامعه دچار آسیب‌های اجتماعی فراوانی می‌شود.

منبع:فارس

نظرات کاربران