14. تير 1396 - 23:02
2030
بیرجندرسا- مدیر حوزه علمیه حضرت نرجس(س) بیرجند با بیان اینکه امروزه دغدغه‌های دینی کمرنگ و شاهد ولنگاری فرهنگی در جامعه هستیم، گفت: سند 2030 سندی فاجعه آمیز بود و ما باید در برخی زمینه‌های فرهنگی مانند مسائل قرآنی آتش به اختیار باشیم و منتظر ورود دستگاه‌های دولتی نباشیم.

فاطمه حجی پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، اظهار داشت: بهترین وضعیت برای تربیت فرزندان این است که بانوان علوم حوزوی را بیاموزند و با درس دین آشنا شوند؛ چرا که در بحث تربیتی موثر است.

وی با اشاره به اینکه حوزویان در بررسی مسائل فرهنگی خود کارشناس موفقی هستند، افزود: حوزویان عامل به دستورات دین اسلام هستند و همیشه بهترین تحلیل گران سند های فاجعه انگیزی مثل 2030 یونسکو هستند.

مدیر حوزه علمیه حضرت نرجس(س) بیرجند گفت: باید در نظام اسلامی به فرزندان خود در مداری براساس سند چشم انداز و آموزه‌های دینی خود آموزش دهیم، نه اینکه سازمان جهانی بر اساس فرهنگ خود مطالبی در قالب سند 2030 به کشور با تمدن ایران اسلامی دیکته کند.

حجی پوربا بیان اینکه کسی که منتظر واقعی ظهور مهدی موعود(عج) است، باید با تربیت فرزندانی صالح ونسل آینده زمینه ساز برای ظهور باشد، افزود: امروزه جامعه ما در بحثهای تربیتی با چالش مواجه است، که دراین راستا باید جوانان را از نا به سامانی فرهنگی نجات دهیم.

وی با اشاره به اینکه دغدغه‌های دینی کمرنگ شده و شاهد ولنگاری فرهنگی در جامعه هستیم، اظهار داشت: باید فرهنگ قرآن ودین درجامعه حاکم شود وب رای لحظه لحظه زندگی خود برنامه ریزی داشته باشیم.

مدیر حوزه علمیه حضرت نرجس(س) بیرجند گفت: باید جلسات قرآنی به طور مستمر تقویت و ادامه یابد و دیگر نباید جامعه قرآنی ما منتظر دستگاه‌های دلوتی باشند، بلکه بنا به فرموده مقام معظم رهبری باید آتش به اخیار باشند یعنی اگر نیاز است کاری در زمینه‌های مختلف اعم از فرهنگ و قرآنی انجام شود، نیاز نیست منتظر باشیم تا ارگانها آنرا انجام دهند و خود باید دست به کار شویم.

حجی پور افزود: ترویج فرهنگ قرآنی راهکاری مناسب و مؤثر برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

این سند 2030 را تمام نکنید همچنان ادامه دهید

نظرات کاربران