4. تير 1396 - 10:18
عید فطر
بیرجندرسا- حجت الاسلام والمسلمین نجمی پور با بیان این که اجتماع مردم در عید فطر به قیامت تشبیه شده است،گفت:عید فطر در حقیقت نماد امت واحده اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین احمد نجمی پور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ضمن تبریک عید سعید فطر،با بیان این که مسلمانان دارای 4 عید مهم هستند،اظهار کرد:عید قربان عید ایثار و فداکاری،عید غدیر عید ولایت،عید جمعه روز تجلی وحدت مسلمانان و عید فطر شکرانه توفیق الهی پس از یک ماه عبادت است.
وی افزود:درروایتی از مولای متقیان علی (ع) آمده که"عید فطر برای کسانی است که خدا روزه های شان را پذیرفته باشد".
امام جمعه سرایان عید فطر را،زمینه ساز وحدت مسلمانان جهان  و احزاب سیاسی  مختلف در کشور دانست و بیان کرد:این عید  جشن شادی مومنان برای سربلندی در آزمون  بزرگ الهی است.
حجت الاسلام نجمی پور ادامه داد:روز عید سعید فطر،عید توفیق یافتن بر عبودیت و بندگی در کلاس نورانی ماه مبارک رمضان با تهذیب نفس و بهره مندی از فیوضات و برکات معنوی است.
وی از عید فطر، به عنوان عید امت اسلامی یاد کرد و یادآور شد:این عید از مهمترین جشن ها و اعیاد مسلمانان است و در کشورهای اسلامی توجه زیادی به آن می شود.
امام جمعه سرایان ضمن اشاره به نماز عید فطر و همچنین اهمیت اجتماع مردم در این روز بزرگ،یادآور شد:بنا بر روایات متعدد عید سعید فطر،شبیه ترین روز به روز قیامت است.
حجت الاسلام نجمی پور اذعان داشت:بر کسی پوشیده نیست که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره در تلاش هستند تا از هر حربه ای برای ضربه زدن به این نظام مقدس استفاده نمایند  و یکی از مواردی که می تواند جلوی توطئه های شیطانی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی را بگیرد،وحدت مسلمین با یکدیگر است.
وی به پرداخت زکات فطره اشاره کرد و گفت:تکمیل  روزه با پرداخت زکات فطره است و این که بایستی توجه کنیم که توجه به فقرا و نیازمندان در کل سال انجام بگیرد و تنها به ماه رمضان خلاصه نشود.
امام جمعه سرایان مطرح کرد:کمک به احیای زکات در جامعه کمک به احیای دین مبین اسلام است.
وی افزود:هدف اصلی از پرداخت زکات مال در اسلام کمک به نیازمندان و مستضعفان جامعه است.
حجت الاسلام نجمی پور تاکید کرد:موعد پرداخت زکات فطره از غروب روز آخر ماه مبارک رمضان تا ظهر روز عید است و برای کسانی که در نماز عید فطر شرکت می کنند،بهتر است قبل از نماز عید فطر این مبلغ را پرداخت و یا از مجموع اموالشان جداکنند.
وی ادامه داد:زکات فطره ازجمله واجبات شرعی است که همه روزه داران و کسانی که در ماه رمضان به هر دلیلی روزه نگرفته اند باید آن را پرداخت کنند.

انتهای خبر /

نظرات کاربران