2. ارديبهشت 1396 - 10:03
بیرجندرسا- معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنین با تقدیر از مردم بومی این تالاب که در برگزاری جشنواره مجسمه های نمکی سهم بسزایی داشته اند، گفت: همیشه حضور افراد بدون شهرت در عرصه سینما، تئاتر و حتی عرصه هنرهای تجسمی نقطه عطفی در آن هنر و جهانی شدن آن محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علي مرادخاني عصر دیروز (۱ اردیبهشت) در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی نمکزار نهبندان اظهار داشت: امیدواریم این جشنواره که امسال با حضور هنرمندان برجسته استان های مختلف برگزار شده است،‌ سال آینده شاهد حضور مهمانان خارجی و هنرمندانی از تمام استانهای کشور باشد.

 

وی با اشاره به اینکه جوایز خوب این جشنواره انگیزه ای برای تولید آثار محتوایی توسط هنرمندان خواهد بود، اظهار امیدواری کرد: بدون شک هنرمندان این جشنواره افراد موثر در حوزه هنرهای تجسمی هستند.

 

معاون هنري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنین با تقدیر از مردم بومی این تالاب که در برگزاری جشنواره مجسمه های نمکی سهم بسزایی داشته اند، گفت: همیشه حضور افراد بدون شهرت در عرصه سینما، تئاتر و حتی عرصه هنرهای تجسمی نقطه عطفی در آن هنر و جهانی شدن آن محسوب می شود.

 

وی این مهم را موجب کمک به فرهیختگی جامعه و ایجاد یک معرفت عمومی نسبت به هنر و جایگاه فاخر هنر ذکر کرد و تصریح کرد: برگزاری اینگونه جشنواره ها به پرورش استعدادها کمک بسیاری می کند.

 

مرادخانی بر تدوین یک اساسنامه و تشکیل دبیرخانه جشنواره ملی مجسمه های نمکی تالاب کجی نمکزار تاکید کرد و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد از برگزاری اینگونه جشنواره ها حمایت می کند.

پایان پیام/

نظرات کاربران