22. دى 1395 - 7:32
امام جمعه اهل سنت
بیرجندرسا- امام جمعه اهل سنت بیرجند با بیان این که مرحوم هاشمی رفسنجانی از مهمترین ارکان نظام جمهوری اسلامی در طول تاریخ بود، گفت: ایشان در تمام مسائل صاحب نظر بوده و از یاران دیرین امام راحل (ره) و امام خامنه ای بود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام غلام حیدر فاروغی امام جمعه اهل سنت بیرجند در گفت و گو با خبرنگار"حوزه" در بیرجند، در خصوص شخصیت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: وی یکی از ارکان مهم نظام و مبارزین اصلی کشور در ادوار قبل و بعد از انقلاب اسلامی بوده است.

وی با بیان این که هاشمی رفسنجانی همواره از ارکان تاثیرگذار جمهوری اسلامی بوده است، تصریح کرد: این بزرگ مرد، دوره حیات پربار خویش را صرف مجاهدت در راه اعتلای دین و اسلام ناب محمدی کرد.

امام جمعه اهل سنت بیرجند از هاشمی به عنوان عالمی گرانقدر و مفسر قرآنی یاد کرد و افزود:اگر چه اختلاف نظرهایی در مسیر مبارزه و هدایت انقلاب بین ایشان و مقام معظم رهبری وجود داشت، اما به تعبیر مقام عظمی ولایت هیچ شخصیتی همانند هاشمی رفسنجانی در ادوارمختلف؛ با وی و انقلاب همراه نبوده است.

مولوی فاروغی ادامه داد: بر کسی پوشیده نیست که هاشمی رفسنجانی از چهره هایی بود که از آغاز حرکت انقلاب در مسیر امام راحل (ره) و همراه ایشان بود و همواره نیز در راستای پیروزی انقلاب و پیشبرد نظام تلاش و فعالیت می نمود.

وی با اشاره به این که انقلاب همواره مدیون هاشمی رفسنجانی است، تاکید کرد: در دوران پرمخاطره جنگ تحمیلی، سخنان وی در خطبه های نماز جمعه، تسلی بخش روحیه همه مردم ایران بود.

این استاد حوزه اعتدال، عقلانیت و میانه روی را از مهمترین ویژگی های بارزشخصیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی دانسته و اظهار داشت: بر کسی پوشیده نیست که ایشان از ابتدای انقلاب، خارج از جناح بندی های سیاسی مرسوم، مسیر اسلام و انقلاب را در پیش گرفتند.

مولوی فاروغی در پایان متذکر شد: امنیت جامعه امروزی را، مدیون شخصیت های خدمتگزار به انقلاب از جمله هاشمی رفسنجانی هستیم. انتهای خبر/

نظرات کاربران