22. دى 1395 - 12:20
بیرجندرسا- حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه برخی ها اعتدال را اینگونه معنا می کنند که دین را داشته باشیم و با استکبار نیز کنار آییم، عنوان کرد: اعتدال میانه رویی نیست بلکه اعتدال واقعی یعنی حق مداری و حق محوری و بر پایه آن حرکت کردن است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین مختاری استاد حوزه و دانشگاه در مراسم ترحیمی که به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مدرسه علمیه سفیران هدایت بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) و یاران و شاگردان وی که انقلاب اسلامی را به وجود آوردند حق بسیار سنگینی بر گردن ما دارند زیرا این عظمت انقلاب بود که انفجار نور را به وجود آورد.

 وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) فرزند مکتب دین و قرآن بود و به این مکتب نیز افتخار می کرد، ادامه داد: ما نیز امروز به حوزه های علمیه خود افتخار می کنیم زیرا علی رغم همه ی مشکلات و بی مهری ها به خصوص در قبل از انقلاب توانست افرادی همانند امام راحل، مقام معظم رهبری، شهید بهشتی و شهید مطهری و ... را تربیت کند و این باعث شده است که وظیفه ما نیز سنگین تر گردد.

 استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه وظیفه روحانیت بعد از انقلاب بسیار سنگین است و به همان نسبت که امکانات مهیاست مسئولیت نیز وجود دارد، ابراز داشت: معرفت دین، شناختن و رساندن آن به مردم بسیار مهم است که وظیفه همه روحانیون می باشد و باید به نحو احسن انجام گیرد.

 

وی گفت: ما امروز در یک دوران طلایی قرار داریم و باید بدانیم که چه خدمتی را برای مردم انجام دهیم و خود را مورد بازخواست قرار داده که مبادا فضای مادی دنیا بر ما غلبه کند و مانند برخی ها پس از میز و صندلی به فکر دیگران باشیم.

 حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه ما نیاز داریم که سرمایه های امام و انقلاب را مورد بررسی قرار دهیم عنوان کرد: باید از شاگردانش امام در هر کجا که درخشیدند درس گرفته و در هر کجا که لغزیدند عبرت بگیریم.

 وی بیان کرد: امروز در دنیا از موقعیت بسیار خوبی برخوردار هستیم که قابل مقایسه با قبل انقلاب نیست.

 

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به وحدت راز موفقیت است، افزود: دشمنان از هلال شیعی می ترسند دنیا اسلام را به هم ریخته اند زیرا اگر کشورهای اسلامی دست به دست هم دهند و توده های مردم از این حقیقت که معارف شیعه همان معارف قرآن و پیامبر اسلام است، آگاه شوند دیگر زور و تزویر آل سعود و آل خلیفه و استکبار رنگ می بازد.

  

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) از همین حوزه ها برخواست و شاگردانی تربیت کرد که تأثیرگذار بودند، تصریح کرد: نباید دچار زندگی روزمره گردیم زیرا امروز برخی ها تحت تأثیر فضای مادی قرار گرفته اند و در این شرایط وظیفه داریم موفقیت های امام و معجزه انقلاب را پیدا کنیم و در جامعه نشر دهیم.

 حجت الاسلام مختاری با اشاره یه اینکه سیاست و مسائل سیاسی، اجتماعی بخشی از دین است، تصریح کرد: امام باور داشتند که مسائل سیاسی اجتماعی بخشی از پیکره و ابعاد دین است و افرادی که با این اخلاص به سراغ سیاست نرفتند بلکه به دنبال دنیای خود هستند کم آوردند و نتوانستند راه به جایی ببرند و توده های مردم را بسیج کنند.

استاد حوزه با بیان اینکه برخی ها اعتدال را اینگونه معنا می کنند که دین را داشته باشیم و با استکبار نیز کنار آییم، عنوان کرد: اعتدال میانه رویی نیست بلکه اعتدال واقعی یعنی حق مداری و حق محوری و بر پایه آن حرکت کردن است.

 

وی ادامه داد: اعتدال یعنی بر مدار ولایت حرکت کردن؛ و هرگونه جلو افتادن و عقب ماندن از آن افراط و تفریط و خروج از اعتدال است.

حجت الاسلام مختاری عنوان کرد: امروز حجت و حلقه اتصال ما در مسائل سیاسی اجتماعی ولایت فقیه می باشد و هیچ کس هرچند بزرگ باشد نباید در برابر ولی فقیه مطرح گردد.

 

وی ابراز داشت: نسبت به آقای هاشمی رفسنجانی برخی ها افراط و تفریط کردند و برخی ها این مرد بزرگ را آنقدر از نظراتشان انداختند که زحمات چند دهه وی را هم نادیده گرفتند در حالی که خلاف انصاف است زیرا نباید زحمات آیت الله رفسنجانی را نادیده بگیریم.

 

وی یادآور شد: افراط یعنی جلو زدن از حق و تفریط یعنی عقب افتادن از حق؛ و اگر بر مبنای واقعی اعتدال حرکت کنیم هم خود و هم مردم را به نتیجه می رسانیم.

حجت الاسلام مختاری ابراز داشت: فرهنگ فاخر دینی که همان اسلام ناب محمدی است مهمترین موضوعی می باشد که امام راحل و شاگردانش در پیروزی انقلاب از آن بهره بردند.

 استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: این مکتب می تواند باز هم افرادی چون امام خمینی(ره) و شهید بهشتی و شهید مطهری و مرحوم هاشمی رفسنجانی را تربیت کند و نباید آن را دست کم بگیریم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران