21. دى 1395 - 19:32
بیرجندرسا- استاد حوزه با بیان این که هاشمی رفسنجانی شخصیتی کم نظیر و اثرگذار برای انقلاب اسلامی بود،گفت:ملت ایران هرگزخدمات شایسته این بزرگمرد تاریخ را فراموش نمی کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام والمسلمین حسین مختاری استاد حوزه و دانشگاه،سه شنبه شب در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسجد امام حسین (ع) بیرجند ضمن تسلیت ارتحال این بزرگمرد تاریخ،اظهار کرد:وی بالغ بر شش دهه از عمر خوش را درراه اسلام و انقلاب صرف نمود.
وی با بیان این که شخصیت هاشمی رفسنجانی جهانی و جهاندیده بود،تصریح کرد:بعد از مقام معظم رهبری،یکی از بیشترین کسانی که در راه تداوم انقلاب اسلامی کوشید،آیت الله هاشمی رفسنجانی بود.
استاد حوزه علمیه با اشاره به این که زندگی این مرحوم،سرشار از ولایت پذیری و دفاع از اسلام و انقلاب بوده است،خاطرنشان کرد:مردم ایران هرگز خدمات این مرد بزرگ را فراموش نخواهند کرد.
حجت الاسلام مختاری به سابقه دیرین دوستی هاشمی رفسنجانی با امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود:در برهه ای از زمان دشمنان قصد جان هاشمی را کرده بودند که منجر به زخمی شدن وی شد.
وی ادامه داد:متعاتقب آن امام راحل(ره) فرمودند که هاشمی زنده است چون نهضت زنده است؛در حال حاضر هم باید بگوییم هاشمی زنده است چون نهضت زنده است.
حجت الاسلام مختاری با تاکید بر این موضوع که ستون انقلاب اسلامی،با ولایتمداری زنده است،یادآور شد:کسانی که دم از عشق و محبت هاشمی رفسنجانی می زنند باید ولایتمدار بوده و دستورات مقام معظم رهبری را همواره آویزه گوش خویش قرار دهند.
وی با اشاره به نقش امام راحل (ره) در ادوار مختلف انقلاب،یادآور شد:ایشان پیامبرگونه سبب اعتلای اسلام و انقلاب شده و به غربت چندین ساله ائمه اطهار(ع) پایان دادند.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان این که امام خامنه ای پس از امام راحل (ره)،سکاندار کشتی انقلاب شدند،مطرح کرد:ایشان در سالهای 77 و 88 با مجاهدت فراوان سبب خنثی شدن توطئه های دشمن شدند.
حجت الاسلام مختاری بیان کرد:بر کسی پوشیده نیست که زندگی هاشمی سرشار از ولایت پذیری و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی بوده است.
وی ضمن اشاره به اتفاقات و همچنین فتنه سال 88،عنوان کرد:در مقابل این فتنه،اگر چه هاشمی رفسسنجانی سکوت و تردید کرد ولی به انقلاب اسلامی خیانت نکرد.
این استاد دانشگاه اضافه کرد:ایشان سریعا به سمت انقلاب برگشته و این موضوع،سبب شد تا رهبر معظم انقلاب دیگربار به وی اعتماد کرده و وی را به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام انتخاب نماید.
حجت الاسلام مختاری ابراز کرد:هاشمی رفسنجانی به علت بازگشت به دامان انقلاب عاقبت به خیر شد و امروز شاهد بودیم که هیچ مراسم تشییع جنازه ای پس از مراسم امام راحل(ره) همانند تشییع جنازه هاشمی باشکوه نبود.
وی ابراز داشت:همانطور که در سخنان مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره شد یک تفاوت نظرهایی بین ایشان و آیت الله هاشمی وجود داشت ولی آن چه مهم بود آن بود که در عمل مغایرتی وجود نداشت.انتهای خبر/

نظرات کاربران