18. دى 1395 - 8:50
انقلابی
بیرجندرسا- مدیر سابق مدرسه علمیه امام باقر(ع) خضری گفت: تربیت و پروش نیروهای انقلابی هدف خطیر حوزه های علمیه است.

حجت الاسلام عباس علیزاده مدیر سابق مدرسه علمیه امام باقر(ع) خضری در گفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، در بحث لزوم ایجاد تحول در حوزه های علمیه، اظهار کرد: تحول در همه امور، یک اولویت محسوب شده و ایجاد آن در حوزه علمیه، از ضروریات بوده و همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

وی افزود: جهت تحول در حوزه علمیه باید زیرساخت ها به لحاظ مطالب آموزشی، اساتید، طلاب و...فراهم گردد که عوامل فوق درکنار هم سبب تشکیل یک حوزه انقلابی می شوند.

مدیر سابق مدرسه علمیه خضری تهذیب نفس را، مهمترین ویژگی یک طلبه انقلابی برشمرد و افزود: هر طلبه باید خود را آشنا به مسائل  روز کرده و آمادگی پاسخگویی به شبهات و سوالات روز جامعه را داشته باشد.

حجت الاسلام علیزاده عنوان کرد: هدف اصلی و خطیر حوزه های علمیه، تربیت و پرورش نیروهای انقلابی است.

وی مجهز بودن به علم روز را، از دیگر ضروریاتی دانست که باید مورد توجه ویژه طلاب و روحانیون قرار گیرد و اذعان داشت: طلاب در راستای نقش آفرینی در جامعه و همچنین در عرصه تبلیغ نباید فقط به کتب درسی اکتفا نموده بلکه باید علم خویش و اطلاعات شان را روز به روز افزایش دهند.

حجت الاسلام علیزاده در خصوص  مهمترین فعالیت های خویش در طول هشت ساله خدمت در مدرسه علمیه امام باقر(ع) شهرستان خضری، بیان کرد: جذب حدود 300 نفر طلبه، برقراری ارتباط صمیمانه بین حوزه و ادارات شهرستان، افزایش چهار برابری فضای آموزشی مدرسه، احداث 5 واحد استاد سرای حوزه در بهترین نقطه شهر، تکمیل مهمانسرای حوزه، جذب 22 نفر مدیر، استاد و مسئول آموزش از مشهد و قم برای مدارس علمیه استان، احداث پایگاه بسیج برای حوزه و...؛ از مهمترین این فعالیت ها بوده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران