18. دى 1395 - 22:39
سجادی
بیرجندرسا- رضایی خطاب به فعالان رسانه اي خراسان جنوبي اظهار کرد: خبرنگارن بايد دقت کنند که با اخبار و يا توليدات خود در پازل دشمن به صورت ناخواسته قرار نگيرند چرا که برخي از خبرنگاران ناخواسته در بستري قرار مي گيرند که اهداف دشمن را پياده مي کنند.

به گزارش خبرنگاری پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سجاد رضايي در همایش خبرنگاران و فعالان رسانه ای خراسان جنوبی اظهار داشت: دو نوع چاشني انفجاري «آني و تاخيري» وجود دارد؛ چاشني انفجاري «آني» در همان لحظه عمل کرده و چاشني انفجاري تاخيري، لحظاتی بعد عمل مي کند.

 

وي افزود: خبرنگاران از نوع چاشني انفجاري تاخيري هستند که در طول اين سالها به چاشني آني تبديل نشده اند.

 

مسئول بسيج رسانه خراسان جنوبي همچنين توضيح داد حضور همراه با تاخير خبرنگاران در جلسه درسي است که آنها از مسئولان ياد گرفته اند.

 

رضايي در ادامه با اشاره به اينکه فضاي مجازي يک رسانه فراگير است، تصريح کرد: رسانه يک ابزار براي هويت دهي به افکار عمومي است که کشورهاي غربي براي آن برنامه هاي مختلفي دارند که تلاش مي کنند از راههاي مختلف از جمله بازي هاي رايانه اي به اهداف خود برسند.

 

وي به افزايش تنوع و تعدد رسانه ها در سالهاي اخير اشاره کرد و گفت: در طول قريب به 40 سالي که از پيروزي انقلاب مي گذرد در تشکيل جبهه متحد رسانه اي موفق نبوده ايم، گرچه نسبت به مقدورات دشمن امکانات کمتري داريم اما بسيج رسانه با هدف شکل دهي به يک جبهه واحد رسانه اي در مقابل دشمن تشکيل شده است.

 

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی از اينکه شعارهاي مختلف براي حمايت از رسانه ها داده مي شود اما در مقام عمل، کمتر توجه مي شود گلايه کرد و ادامه داد: لازم است که فضاي مجازي به عنوان يک رسانه فراگير زير نظر شوراي عالي فضاي مجازي هدايت شود.

 

وي اظهار داشت: بعد از اخطارهاي رهبر معظم انقلاب درباره نفوذ، اولين شبکه نفوذي که دستگير شد در حوزه رسانه بود چرا که دشمن از رسانه به عنوان يک راهبر براي پيشبرد اهداف خود استفاده مي کند.

 

رضایی خطاب به فعالان رسانه اي خراسان جنوبي يادآور شد که بايد دقت کنند که با اخبار و يا توليدات خود در پازل دشمن به صورت ناخواسته قرار نگيرند چرا که برخي از خبرنگاران ناخواسته در بستري قرار مي گيرند که اهداف دشمن را پياده مي کنند.

 

وي بصيرت و آگاهي خبرنگاران استان را زبانزد همگان دانست و گفت: اين همايش به مناسبت گراميداشت ۲۱ دي ماه سالروز شهادت شهيد رهبر برگزار شده است.

نظرات کاربران