18. دى 1395 - 23:25
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این که خبرنگاری، یکی از حساس ترین و پرمخاطره ترین مشاغل ها است، گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید به رسالت شان آشنا بوده و با بصیرت و هوشیاری کامل، مراقب دسیسه های دشمن در بحث خبرنویسی و خبررسانی باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضاعبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی شنبه شب در همایش خبرنگاران و فعالان رسانه ای در استان، اظهار کرد: کلمه رسانه، با موضوع تبلیغ  در عربی همسو و مرتبط است.

وی با تاکید بر این که خبرنگاران باید بر اساس رعایت عدل، سرعت و دقت در خبررسانی گام بردارند، تصریح کرد: بزرگ ترین خدمت، در پیروزی یک جامعه است و خبرنگاران، سرنوشت جامعه را رقم می زنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن اشاره به جنایت مستکبرین در جامعه، خاطرنشان کرد: رسانه های غربی بسیاری از جنایت ها را عادی جلوه داده و در اذهان مردم می گنجانند، نشان از بزرگ ترین نمود تبلیغات استکبار است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی در اشاره به بحث جنگ رسانه ها، یادآور شد: اگر جنگ رسانه ها، در راه خدا و برای خدا باشد، قطعا جبهه رسانه ای است.

وی با بیان این که نقش رسانه ها در جامعه بسار تاثیرگذار است، اذعان داشت: با یک جمله خبرنگاران، یک حرکت الهی متوقف یا یا یک فعالیت سازنده در جامعه فرهنگ سازی می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این که فن خبرنگاری، بالاترین فن حرکت اجتماعی محسوب می شوذ، ابراز کرد: رسانه ها می توانند با نشر یک خبر، به صورت بسیار مثبت یا منفی جامعه را به سمت آبادانی یا ویرانگی  هدایت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به این که امام راحل «ره»، نقش بسیار اساسی در هدایت جامعه اسلامی داشتند، مطرح کرد: ایشان به صورت بسیار واضح و با زبان ساده نقش مردم را برای شکوفایی و انقلاب اسلامی بیان کردند، تا جایی که دورترین مردم در هر روستایی، مطلالب برایشان، بسیار قابل فهم بود و این در حالی بود که بعد از صحبت های ایشان را برخی رسانه ها در خبرهایشان تیتری می زدند که تفاوت بسیار زیادی با اهداف ایشان داشت که این مساله جای بسی تاسف است.

وی با بیان این که همواره آمریکا جنایت های زیادی را در طول تاریخ انجام داده است، بیان کرد: در هرجایی که ظلم و ستم، قتل و غارت، تجاز و چپاولگری صورت می پذیرد، می توان ادعا نمود که تفکر آمریکایی حکمفرما است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به این که خبرنگاری، یکی از حساس ترین و پرمخاطره ترین مشاغل ها است، گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه باید به رسالت شان آشنا بوده و با بصیرت و هوشیاری کامل، مراقب دسیسه های دشمن در بحث خبرنویسی و خبررسانی باشند.

انتهای خبر/

نظرات کاربران