17. دى 1395 - 16:53
دلدار
بیرجندرسا- حجت الاسلام دلدار حجاب را گوهری گرانبها دانست که دشمنان زیادی دارد و افزود: گوهر گرانبها را کسی سر کوچه و بازار به حراج نمی‌گذار بلکه باید از آن مراقبت کند و زن محجبه به خوبی می تواند شوهرداری و فرزند تربیت کرده و در جامعه نقش ایفا کند

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام علیجان دلدار امروز در خطبه های نماز جمعه با تاکید بر اینکه خداوند در قرآن تاکید فرمورده که حقوق و احترام‌ها و حرمت‌ها نگه داشته شود، گفت: کسی حق ندارد به شخصیت انسان دیگری تعرض و آن را با غیبت و بدگویی و تهمت پایمال کند بلکه بایدنسبت به آبرو حیثیت انسان‌ها و مومنان حواسمان باشد.

 

حجت الاسلام دلدار با بیان اینکه شناخت و ادای حقوق دیگران از بزرگترین عبادت‌ها است، تصریح کرد: امام صادق علیه السلام فرموده « به خدا سوگند كه خداوند به چيزى برتر از گزاردن حق مؤمن، عبادت نشده است».

 

به گفته وی عدالت که یکی از پایه‌های حکومت اولیای الهی است در صورتی محقق می‌شود که افراد جامعه نسبت به حقوق دیگران احترام بگذارند و جامعه ای از نظر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی رشد می‌کند که در آن مردم محترم شمرده شوند و انسان‌ها حقوق یکدیگر را بشناسند.

 

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه در روایات بیش از 30 حق نسبت به برادر مومن بیان شده و حرمت مومن از خانه کعبه بالاتر است، تاکید کرد: عجابت دعوت و مهمانی، جبران نیکی، تشکر از خدمات، حفظ ناموس و آبرو، جواب دادن سلام، گفتار نیک و پسندیده، جلوگیری از ظلم و تجاوز نسبت به او و رعایت حقوق او بعد از مرگ از جمله این حقوق برادران مومن بر یکدیگر است.

 

 

حجت الاسلام دلدار با تبریک ولادت باسعادت امام حسن عسکری علیه السلام، ادامه داد: هفدهم دی‌ماه سالروز کشف حجاب به دستور رضا شاه است و جنگ امروز جنگ فرهنگ‌ها است و دشمن تلاش می‌کند با شبکه‌های اجتماعی و ماهواره فرهنگ خود را بر جامعه اسلامی مسلط کند باید حواسمان باشد در میدان دشمن بازی نکنیم.

 

 وی حجاب را گوهری گرانبها دانست که دشمنان زیادی دارد و افزود: گوهر گرانبها را کسی سر کوچه و بازار به حراج نمی‌گذار بلکه باید از آن مراقبت کند و زن محجبه به خوبی می تواند شوهرداری و فرزند تربیت کرده و در جامعه نقش ایفا کند

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه امنیت روانی خانواده و جامعه با حفظ حجاب و رعایت عفاف محقق می‌شود، عنوان کرد: زنانی که حجاب و عفاف را رعایت نمی‌کنند در همه ناهنجارها و فحشا و طلاق اجتماعی و عاطفی جامعه سهیم هستند.

 

حجاب زن عرصه جهاد زن است/ الگوی دختر مسلمان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها باشد

وی با تاکید بر اینکه صلاح و رستگاری جامعه و تک تک افراد و خانواده درحفظ حیا و حجاب است، گفت: حجاب زن عرصه جهاد زن است و شخصیت و کرامت بانوان باید حجاب و عفاف حفظ می‌شود.

 

حجت الاسلام دلدار با اشاره به اینکه آن روز رضاخان با سرنیزه و سلاح به جنگ زنان مومن رفت، تصریح کرد: امروز دشمن همه توان، امکانات و سرمایه خود را برای رواج بی‌بندباری و بی حجابی و تسلط بر جامعه اسلامی بکار گرفته تا فرهنگ و اقتصاد و سیاست جامعه را به دست بگیرد.

 

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: این شوخی نیست که 61 موسسه که برخی سرمایه ای که به آنان اختصاص داده می شود دو برابر تمام بودجه ایران است، تلاش می کنند جوانان کشور را بی هویت کنند و مقنعه و روسری از سر دختران ما برداشته و عقب برود تا در راستای اهداف آنان گام برداریم.

 

وی با اطمینان از اینکه پیروزی نهایی با اسلام و معنویت است، گفت: اما به شرط آنکه به دامن اسلام و قرآن و عترت برگردیم و الگوی دختر مسلمان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها باشد.

 

حجت الاسلام دلدار با اشاره به اینکه  در آستانه وفات حضرت معصومه سلام الله قرار داریم، افزود: در مقام این بانوی بزرگوار و کریمه اهل بیت سلام الله علیها همین بس است که امام رضا علیه السلام فرمودند« هر كس (حضرت معصومه‏‌عليها السلام) را در قم زيارت كند ، چنان است كه مرا زيارت كرده است».

 

 شهید احمدی روشن با پشتکار فوق العاده خود راه روشنی را جلوی همه جوانان گذاشت

امام جمعه موقت بیرجند  در ادامه خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه قیام 19 دی مردم قم، سرآغاز انقلاب اسلامی بود، گفت: مردم قم با بصیرت و عمل به وظیفه و پیروی از روحانیت جرقه به وجود آمدن انقلاب اسلامی را ایجاد کردند.

 

وی سالروز شهادت دانشمندان هسته‌ای ایران مصطفی احمدی روشن طی یک اقدام تروریستی، مقابل دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه‌ طباطبایی در 21 دیماه سال 90 اشاره کرد و افزود: این شهید با تعبد و زندگی ساده و بی تجمل و همت و پشتکار فوق العاده خود راه روشنی را جلوی همه جوانان گذاشت و در شرایط سختی که ذخیره اورانیوم 20 درصد در حال اتمام بود و امکان تامین آن از خارج وجود نداشت با تعدادی از دانشجویانش اورانیوم 20 درصد را تولید و همه دشمنان را حیرت زده کردند.

نظرات کاربران