16. دى 1395 - 15:18
مشرفی
بیرجندرسا- مدیر حوزه های عملیه خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز باید با بصیرت و جدیت در تمامی صحنه‌ها حضور داشته باشند، گفت: طلاب باید درجه سعی و تلاش خود را برای تعلم و تعلیم بالا برده تا در جامعه امروزی با وجود آسیب‌ها فراوان حوزه‌های علمیه محور گسترش اسلام ناب محمدی باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام والمسملین محسن مشرفی ظهر امروز در اختتامیه نشست هم اندیشی مدیران، معاونان آموزشی، پژوهشی، فرهنگی مدارس عملیه خراسان جنوبی اظهار داشت: ما روحانیون و طلاب وظیفه و تکلیف الهی دارند تا در جایگاه و لباسی که داریم، در گفتار, کردار و اجرای احکام دین تلاش کنیم.

وی افزود: در جامعه  باید کسی باشد که مردم را به راه درست دعوت کند و در حال حاضر بهترین جا همان حوزه‌های عملیه است و این حوزه‌ها برکات زیادی دارد که مسئولیت ما را دو چندان کرده است زیرا باید حواسمان باشد که از زیر بار مسئولیتی که داریم به بهانه‌های مخلتف شانه خالی نکنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی گفت: گاهی امروز در جامعه اسلامی انقلاب از برخی افراد که لباس روحانیت برتن دارند، ضربه‌های زیادی می‌خورد که این ضربات قابل قیاس با دیگر افراد نیست باید بررسی کرد که اینها نشات گرفته از چیست.

مشرفی با بیان اینکه افرادی که لباس روحانیت بر تن دارند، مایه زینت امام زمان(عج) هستند، افزود: باید در شناسایی ریشه فتنه در جامعه تلاش شود که از کجا آغاز می‌شود، زیرا امروز شرایط سختی بر رهبری ومردم تحمیل شده که بخشی از آنها از سوی صاحبان همین لباسها است.

وی بیان داشت: امر تربیت  امری خطیر است و ما نمی‌توانیم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنیم، زیرا همه ما یک اصول واحد داریم واصول دین اقتضایی نیست.

  مدیر حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی با بیان اینکه راهبرد ما استراتژی کلان است واهداف مهمی در جامعه داریم، گفت: انجام وظیفه ما باید همراه با بصیرت، هوشیاری، دشمن شناسی باشد.

مشرفی افزود: حوزه‌های علمیه محل تربیت انسان ومحل انسان سازی است، که اگر من امروز مدعی هستم که می‌خواهم طلبه پرورش دهم، باید در این راه استوار وثابت قدم باشم و بدانم که تربیت، کار انسان نبوده بلکه کار پرورش دادن از آن رسول خداست.

مدیر حوزهای عملیه خراسان جنوبی گفت: امروز باید با بصیرت  و جدیت تمام در صحنه حضور داشته باشیم و با روحیه انقلابی ورود پیداکنیم، زیرا سخت ترین و دردناک ترین شرایط اوضاع  در جامعه نبود بصیرت کامل است و در این راستا کار ما در حوزه عملیه  سخت تر می‌شود .

مدیر حوزه های علمیه خراسان جنوبی گفت: چه کسانی در برنامه ها و طراحی هایی که باید اسلامی برنامه ریزی شود از الگوهای غربی استفاده می کنند، مسؤول هستند؟ آن افرادی که سبب شدند ذهن برخی ها از مسائل اصلی به مسائل فرعی سوق پیدا کند و صرف مسائل ظاهری شود باید جوابگو باشند.

مدیر حوزه‌های عملیه خراسان جنوبی گفت: گاهی سرمایه‌های نظام خیلی راحت جلو ما هدر می‌رود بعد ما هنوز درگیر چارت اداری هستیم، اگر امروز در صحنه حضور داریم، باید توان حضور را داشته باشیم، زیرا  ما امروز آماده‌ایم تا در حوزه‌های علمیه ساختار طلبگی انقلابی را بسازیم.

مشرفی افزود: اگر در جامعه منابع هدر می‌رود، باید جلو هدر رفت را بگیریم، اگر در مکان‌های دیگر کم کاری می‌شود، باید تذکر دهیم اما گاهی مشاهده می‌شود روحیاتی که در حوزه‌های علمیه قدیم وجود داشت، امروز دیگر مشاهده نمی‌شود.

وی  بیان کرد: طلبه باید درجه سعی و تلاش خود را بالا ببرد، اگر هدف ما خروجی ارزشمند است، باید باید همه نکات را رعایت کنیم و در زمینه فضای مجازی وقت بگذاریم که امروز فضای سالمی در این تکنولوژی روز فراهم شود و نیز باید از بسیاری ابزارهایی که دین گفته استفاده کنیم و براساس سیره معصومین قدم بر داریم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران