13. دى 1395 - 16:31
احمد محبی
بیرجندرسا- مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی از برگزاری همایش منادیان هدایت به منظور بزرگداشت روحانیون خدوم خراسان جنوبی خبر داد و گفت: ایده برگزاری این همایش از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری خراسان جنوبی به ستادعالی کانون های مساجد کشور ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، احمد محبی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی عصر امروز در نشست خبری با صحاب رسانه، روحانیت را مهمترین الگوی جامعه دانست و اظهار داشت: این قشر از جامعه هدایت معنوی افراد و نسل جوان را بر عهده دارند.
وی با اشاره به اینکه روحانیت در هر مکانی که حضور دارند به نیازهای مختلف جامعه توجه می کنند، تصریح کرد: اگر این قشر از جامعه مورد حمایت قرار بگیرند و نسبت به وظایف خود در جامعه اهتمام ورزند بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه برطرف می شود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی از برگزاری همایش منادیان هدایت به منظور بزرگداشت روحانیون خدوم خراسان جنوبی خبر داد و گفت: ایده برگزاری این همایش از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری خراسان جنوبی به ستادعالی کانون های مساجد کشور ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.
محبی زمان برگزاری همایش مذکور را 23 دی ماه اعلام کرد و ادامه داد: همایش منادیان هدایت با حضور حجت الاسلام سلیمانی مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد و دبیر ستادعالی کانون های مساجد کشور در سالن علامه فرزان فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: در این همایش 14 نفر از روحانیون برتر استان تجلیل می شوند که از این تعداد 2 نفر از میان ائمه جماعت مساجد، 2 نفر از سفیران هدایت، 2 نفر روحانیون مستقل، یک نفر ائمه جمعه شهرستان‌ها، یک نفر از روحانیون خواهر، 2 نفر روحانیون مستقر و 2 نفر نیز از میان اساتید حوزه هستند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان جنوبی به شاخص های روحانیون برتر اشاره کرد و توضیح داد: الگو بودن این افراد از نظر تحصیلات، میزان تالیفات، ارتباط با مردم، میزان توجه این افراد به نسل جوان، روحانیونی انقلابی، روحانیون پیگیر مشکلات مردم، روحانیون فعال در طرح هادی جهادی، روحانیون فعال در راهیان نور، روحانیون خانواده شهدا، روحانیون حاضر در محضر علمای بزرگ از شاخص های انتخاب روحانیون برتر است.

نظرات کاربران