13. دى 1395 - 7:06
قرآن
بیرجندرسا- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه پیوند قرآن، عترت و نماز یک پیوندی اصولی و جدا نشدنی است، گفت: امروز هیچ خدمتی به جامعه بشری بالاتر از اصلاح فرهنگی نیست

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، شامگاه یکشنبه  شب حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با مدیر موسسه ترویج فرهنگ قرآنی اظهار داشت: امروزه اگر جوامع بشر به سمت خشونت، وحشیگری پیش می‌رود به دلیل عدم حضور فرهنگ قرآنی ومعنویت است.

وی با بیان اینکه عدم توجه به معنویت، درک صحیح از مفاهیم قرآنی سبب شده تا دست به کشتار و جنایات دشمن بزند، افزود: امروزه برخی از کشورهای به ظاهر اسلامی با وحشگیری به جنایات جنگی که از خود نشان می‌دهند به گونه ای که  در حال بازگشت به جاهلیت اول تاریخ هستند و تا هنگامی که فرهنگ قرآنی در این جوامع پیاده سازی نشود ظلم ستم به مسلمانان ادامه می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: قرآن بیان لناس است اما متون قرآن ویژه خواص بوده که درک دقیق و صحیح آن برای همگان قابل فهم نیست، برای بیان صریح ودقیق مفاهیم قرآن طوری که برای همگان قابل فهم باشد نیازبه تفسیری واضح روان و دقیق می باشد.

 حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه تفسیر حجت الاسلام قرائتی یکی از بهترین تفاسیر قرآنی است، افزود: پیوند قرآن، عترت و نماز یک پیوندی اصولی و جدا نشدنی است.

وی با اشاره به اینکه یهچ خدمتی به جامعه بشری بالاتر از اصلاح فرهنگی نیست خاطر نشان کرد: مراد از اصلاح فرهنگی همان فرهنگ قرآنی است که اگر در جامعه این فرهنگ پیاده سازی شود، مردمان آن جامعه به سمت وسویی پیش رفته که عدالت ومعنویت درآن جاری است هدیات می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه در زمان معاصر به ویژه انقلاب اسلامی سبب ترویج فرهنگ قرآنی فراهم شده است که وجود حجت الاسلام قرائتی با لحنی ساده، و فنی سبب شده این فرهنگ بیش از گذشته توسعه یابد.

 حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه امیدواریم پذیرش فرهنگ قرآن وعترت را در همه جوامع پذیرا باشیم، افزود: قرآن وعترت از هم جدا نشدنی بوده و حقیقت قرآن در نزد اهل بیت است اما نماز فراگیری آن از نظر بدنی، قرائت جنبه آموزشی دارد .

انتهای پیام/

نظرات کاربران