12. دى 1395 - 16:07
فرماندار بیرجند
بیرجندرسا- ناصری با بیان اینکه باید مکان‌های مشخصی از نقاطی که امسال برای ایستگاه‌های صلواتی عملیاتی شد به هیئت‌های مذهبی معرفی شوند، بیان کرد: با توجه به ترافیک محدوده نقاطی از جمله میدان ابوذر شهر بیرجند جایگاهی برای برپایی نمایشگاه‌ها یا ایستگاه‌های صلواتی نیست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علی ناصری ظهر یکشنبه در چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بیرجند اظهار کرد: پیگیری مصوبه‌های جلسات گذشته تا لحظه اجرایی شدن به دلیل عدم هم زمانی یکی از چالش‌های کارگروه‌ها است.

وی با اشاره به فروشندگان غیر مجاز مواد غذایی و کهنه فروشان در خارج از محدوده چهارشنبه بازار بیرجند، افزود: شهرداری و بخش‌های سد معبر باید با این فروشندگان برخورد کنند.

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه شهرداری وظایف ذاتی خود را فراموش کرده است و کار خود را به روز و به درستی انجام نمی‌دهد، گفت: جمع آوری فروشندگان غیر مجاز خارج از محدوده چهارشنبه بازار با یک برنامه ریزی مدون کار مشکلی نیست لذا شهرداری باید در این زمینه به صورت جدی ورود پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه چهارشنبه بازار شهرستان بیرجند باید سامان دهی شود، بیان کرد: فروشندگان بومی باید در مکان خاصی جمع و آموزش‌های لازم را جهت سلامت مردم و نظم جامعه ببینند.

ناصری با بیان اینکه افراد فروشنده در چهارشنبه بازار باید حتماً هویت دار و شناسنامه دار باشند، اظهار داشت: شهرداری باید از ورود افراد فاقد کارت ورود جلوگیری کند و به فروشندگان خارج از محدوده چهارشنبه بازار مجوز فروش ندهد.

وی با اشاره به اینکه هشت بازار در سازمان میادین میوه و تره بار تعریف شده است، عنوان کرد: از ظرفیت بسیاری از این بازارها آن طور که باید استفاده نمی‌شود.

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه علاوه بر سلامت مردم وضعیت صنوف و نظم دهی شهر بسیار مهم است، افزود: فروش اقلام مختلف توسط افراد غیر بومی در محدوده چهارشنبه بازار به صنف، کیفیت کالا و سلامت مردم آسیب می زند.

وی با اشاره به اینکه جلوگیری از تعدد بی مورد ایستگاه‌های صلواتی در شهر یکی از اهداف در کارگروه‌ها بوده است، گفت: هیئت‌های مذهبی باید در مشارکت کردن با یکدیگر در برپایی ایستگاه‌های صلواتی توجیه شوند.

ناصری با بیان اینکه باید مکان‌های مشخصی از نقاطی که امسال برای ایستگاه‌های صلواتی عملیاتی شد به هیئت‌های مذهبی معرفی شوند، بیان کرد: با توجه به ترافیک محدوده نقاطی از جمله میدان ابوذر شهر بیرجند جایگاهی برای برپایی نمایشگاه‌ها یا ایستگاه‌های صلواتی نیست.

وی با اشاره به اینکه تعداد ایستگاه‌های صلواتی در ایام محرم و صفر در شهر بسیار زیاد است، تصریح کرد: باید در بین مردم فرهنگ سازی شود تا مازاد هزینه‌هایی که صرف ایستگاه‌های صلواتی می‌شود را در دیگر امور خیریه هزینه کنند.

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه در جانمایی ایستگاه های صلواتی هدف برقراری نظم و رعایت مسائل بهداشتی است، گفت: در راستای تفکیک زباله‌ها و تحویل دادن زباله‌های خشک به ایستگاه‌های جمع آوری بازیافتی باید اطلاع رسانی و فرهنگ سازی درستی انجام پذیرد.

نظرات کاربران