9. دى 1395 - 7:17
9 دی
بیرجندرسا- حجت الاسلام دره کی با بیان این که 9 دی 88 روز "نه" گفتن ملت ایران به استکبار جهانیان و سران فتنه بود، گفت: این روز لبیک و تبعیت ملت شریف ایران به ولی امر مسلمین بود و این مهمترین عامل شکست فتنه 88 است.

حجت الاسلام علی اکبر دره کی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 9دی، اظهار کرد: حماسه 9دی و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز در راهپیمایی سال 88، نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و برگ زرین دیگری در افتخارات جهان اسلام محسوب می شود.

وی افزود: 9 دی نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اسلام ایستاده و با صدای رسا اعلام نموده اند که اگر دشمن در برابر آنها بایستد، آنان در برابر تمام دنیای آنان خواهند ایستاد.

کارشناس حوزه با اشاره به این که این روز، به عنوان روز بصیرت تبدیل به یوم الله و ماندگار گردید، عنوان کرد: در 9دی 88 حماسه ای خلق شد که دشمنان خدا و دینش را مایوس و ناامید ساخته و قلب امام زمان و نایب برحقش را شاد ساخت.

حجت الاسلام دره کی ادامه داد: در واقع، 9دی را می توان روز غلبه جنود الهی بر جنود شیطانی دانست.

وی بیان کرد: مردم شریف ایران در جریان اتفاقات سال 88 با توکل بر خداوند و همچنین رهنمودهای رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، دسیسه های دشمن را نقش بر آب نمودند.

حجت الاسلام دره کی با تاکید بر این که ملت ایران هرگز اجازه نخواهند داد که دشمن با به راه انداختن شایعه و دروغ، اختلاف افکنی کند،یادآور شد: در مدت 40 سال گذشته نیز اتحاد و انسجام ملت ایران، رمز پیروزی و موفقیت آنان بوده که به برکت ولایت حاصل شده است.

نظرات کاربران