6. دى 1395 - 15:11
مرگ بر آمریکا1
بیرجندرسا- امام جمعه طبس با تأکید بر اینکه پیروزی انقلاب اسلامی سبب به خطر افتادن منافع آمریکا در دنیا شد، ادامه داد: آمریکایی‏ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ایران را از آن خود و خلوتگاه خود می‎دانستند و برای مردم کشور ارزشی قائل نبودند و تنها به فکر منافع خود بودند.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم امام جمعه طبس در گفت و گو با خبرنگار  پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، اظهار داشت: حوزه انقلابی حوزه‏ای است که طلاب آن براساس تفکر اسلام ناب، اسلام حکومتی و استکبارستیزی تربیت شوند.

وی با تأکید بر اینکه در عصر حاظر حوزه باید براساس تفکر امام(ره) و ارشادات مقام معظم رهبری باشد، بیان داشت: در حوزه‎های علمیه افراد اسلام شناس و مبلغ تربیت می‎شوند.

امام جمعه طبس با بیان اینکه طلابی که در حوزه‏های علمیه تربیت می‎شوند ورثه انبیاء هستند، توضیح داد: مردم از زمان‏های قدیم به روحانیت و علمای دینی اعتماد داشته و دارند لذا مهمترین رسالت حوزه‏های علمیه پرورش طلاب تراز انقلاب اسلامی است.

مهاجریان مقدم اعلام کرد: همان طور که پیامبران در مقابل ظلم و ظالم ایستادگی می‏کردند و در تلاش بودند که حکومت و حاکمیت الهی و اسلامی را تشکیل دهند، حوزه‏های علمیه نیز باید در راستای این هدف گام بردارند و با کسانی که در مقابل احکام الهی می‏ایستند برخورد کرده و آنها را مورد مجازات و تنبیه قرار دهند.

وی به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اضافه کرد: تفکر اسلام ناب و اسلام حکومتی زمینه ‏ساز انقلاب اسلامی شد چرا که امام خمینی(ه) بر همین اساس و استفاده از آیات قرآن و سیره پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) این انقلاب را آغاز کردند و آن را به پیروزی رساندند.

امام جمعه طبس با تأکید بر اینکه پیروزی انقلاب اسلامی سبب به خطر افتادن منافع آمریکا در دنیا شد، ادامه داد: آمریکایی‏ها قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ایران را از آن خود و خلوتگاه خود می‎دانستند و برای مردم کشور ارزشی قائل نبودند و تنها به فکر منافع خود بودند.

مهاجریان مقدم اعلام کرد: دشمنان به ویژه آمریکایی‎ها در طول مدتی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید در تلاش هستند تفکر اسلام ناب را از روحانیت و حوزه‎های علمیه بگیرند لذا اگر آنها به هدف خود برسند مقابله با آمریکا و استکبارستیزی از بین می‏رود.

وی با اشاره به اینکه زمانی که حوزه‎ها از میان بروند مردم نیز انقلابی نخواهند بود، تصریح کرد: به همین دلیل است که مقام معظم رهبری در چند سال اخیر به مقوله انقلابی بودن حوزه‏ها تأکید می‎کند.

امام جمعه طبس معیارهای طلبه انقلابی را آگاهی مسائل شرعی، واجبات و تکالیف الهی، تعبد و تحجد ذکر کرد و ادامه داد: طلاب نباید عمر خود را بیهوده بگذرانند و باید تحویل علم را بر همه امور مقدم بدانند چرا که جامعه نیازمند روحانی و عالم است.

مهاجریان مقدم تأکید کرد: در شراط کنونی جامعه اسلامی با توجه به اینکه انقلاب اسلامی جایگاه خود را در سطح منطقه و جهان تثبیت کرده است باید طلابی فاضل، شایسته و آگاه به زمان تربیت کند.

وی با اشاره به اینکه حوزه و طلبه انقلابی باید در مقابل آمریکا و صهیونیست بایستد، تبیین کرد: همچنین یک طلبه انقلابی باید نسبت به جنایاتی که در دنیا اتفاق می‏افتد حساس باشد و به مردم بصیرت بدهد.

امام جمعه طبس با بیان اینکه حوزه باید جامعه را در مقابل جنایات دشمنان حساس کند، یادآور شد: حوزه انقلابی باید جامعه را انقلابی نگه دارد و جامعه را به پایداری و مقاومت در مقابل دشمنان و توطئه‏های آنان سوق دهد.

نظرات کاربران