5. دى 1395 - 8:07
استاندار
بیرجندرسا- شنیده ایم که حضرتعالی اخیراً در چند مورد نسبت به برگزاری یادواره شهدا ایراد گرفته و گفته اید برگزار نشود و حتی پارا فراتر نهاده و عنوان کرده اید که استقبالی نمی شود. اگر شما در این مراسم نیستید دلیل بر استقبال نشدن نیست قیاس مع النفس نکنید ....

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، فرزندان شهید خراسان جنوبی طی بیانیه ای در جریان سخنان استاندار خراسان جنوبی در خصوص عدم برگزاری نشدن یادواره شهدا در نزدیک انتخابات و هم چنین انتصاب امور ایثارگران  واکنش نشان داده وبیانیه ای به شرح ذیل صادر کردند:

 

 

 باسمه تعالی

امروز فضیلت زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست . "مقام معظم رهبری"

 

استاندار محترم استان خراسان جنوبی

 جناب آقای مهندس پرویزی

سلام علیکم

گرامي باد ياد و خاطره هشت سال غيرتمندي و رشادت که سطرسطر صحيفه قطورش در تاريخ اين ديار درخشان و زرين به يادگارخواهد ماند.

ما جمعي از يادگاران شهيدان شاهد دفاع مقدس در ابتداي يادداشت خود شايسته دانستيم که به نام و ياد پدرانمان تبرک جوييم و نيز برلزوم سلوک برنهج و مشي آن عزيزان به خود و همه جامعه تذکراتي ولو مکرر دهيم. بي ترديد امن و آرامش امروز جز باگذشتن آن غيرتمندان سروقامت از امن و آرامش خود میسور نمي گشت و يقيناً امروز هر منصفي بر اين حقيقت اذعان و اشراف دارد.

پدرانمان با تأسي بر منهج قويم سيدناالشهيد، حضرت اباعبدالله علیه السلام، نداي "هل من معين" حسين زمان را لبيک گفتند و چشم بر راحت و جيفه دنيا بستند تا آن امام سفرکرده امت، سرافراز باشد به بودن درکنار ملتی بهتراز امت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و اين بلوغ را به يقين پاداشي جز شهادت و نظر به وجه الله نبود ؛ گوارايشان.

در این میان خانواده شهدا نقش مهمی عهده دار شده اند که هم باید مراقب و محافظ و دنبال رو میراث عظیم شهدا، یعنی انقلاب اسلامی باشند و هم باید لحظه به لحظه چونان آباء و خویشانشان آماده جانفشانی برای این انقلاب و اهدافش باشند. آنان نیز مانند شهداشان، نه سهمی از دنیای دیگران می خواهند و نه امتیاز ویژه و نه قرابت با شهدا را با زخارف سخیف دنیایی معامله می کنند، لیکن به دستور و ارشادات دین مبین اسلام و سیره اولیای صالح الهی و خصوصاً فرمایشات امامین انقلاب، باید به واسطه فداکاری پدران و فرزندان شهیدشان مورد تکریم قرارگرفته و لاجرم همه کس موظف به انجام وظیفه خویش اند.

بگذارید از همین جا حرف دلمان را بزنیم...

باعنايت به رهنمود و نصیحت پدرانه امام عزيز امت ، حضرت آيت الله العظمی خامنه اي«دامت برکاته» به ما فرزندان شاهد در آذرماه 95 که فرمودند: "در میدان‌های اجتماعی به صورت مهاجم وارد شوید نه مدافع/ این یادتان باشد. " نکاتی را شایسته تذکر می دانیم:

جناب آقای استاندار؛ این که ما یاد شهدا کرده و شهرمان را متبرک به نام آنان نماییم، وظیفه ای است که سودش جز خودمان را منتفع نخواهد کرد، گذر زمان به ما نشان داد، بسیاری از صاحب منصبان و نام آوران این مرز و بوم بودند که قصد کردند پا روی خون شهدا گذاشته و با حرمت شهدا بازی کنند که البته راه به جایی نبردند و اکنون نامی از آنان نمانده. سنت الهی به ما ثابت کرده است که خداوند منان روی خون شهدا حساسیت و سختگیری دارد و در این مسیر هرکس برابر شهدا قرارگرفت در سیل قهر الهی غرق خواهد شد.

 شنیده ایم که حضرتعالی اخیراً در چند مورد نسبت به برگزاری یادواره شهدا ایراد گرفته و گفته اید برگزار نشود و حتی پارا فراتر نهاده و عنوان کرده اید که استقبالی نمی شود. اگر شما در این مراسم نیستید دلیل بر استقبال نشدن نیست قیاس مع النفس نکنید رفتار و خواسته های مردم را، سوال اینجاست که چه کسانی از برگزاری یادواره های شهدا اذیت شده و ناراحت می شوند؟ مگر در جلسه شهدا چه مسایلی ذکر می شود که شما و دوستانتان از آن ناراحت می شوید؟ آیا باور کنیم که شما قصد جلب نظر تفکر خاصی را نداشته اید؟

امروز محدود کردن شهدا، به یک عصر و زمان خاص ، اشتباهی نابخشودنی خواهد بود و دریای لایتناهی شهادت در عصر حاضر که پرچمدار آن انقلاب اسلامیست، وظیفه ای خطیر در تبیین و زنده نگه داشتن آن دارد.وظیفه همه ماست که راه و روش آنها را جاودانه کنیم.

این را بدانید؛ ما از تبارهمان  شهدایی  هستیم که یک وجب  از خاک  خود را به دشمن نداده  و نخواهیم گذاشت این اتفاق ولو به قیمت تقدیم جانمان برای ایران بزرگ رخ دهد ما خانواده های  شهدا با بصیرتی انقلابی در کنار رهبرمان ایستاده ایم و لحظه ای از آرمانهای انقلاب دست بر نخواهیم داشت.

آری ما ایستاده ایم چون شهدای ما ایستاده اند.

و اما بعد ...

جناب آقای پرویزی؛ حضرتعالی که اکنون شش ماهی می شود سکان دار استانداری خراسان جنوبی شده اید و در طول این مدت ارتباط چندان قوی با خانواده شهدا نداشته اید به ناگاه مشاوری در حوزه شهدا و خانواده ایشان انتخاب می فرمایید که باعث ایجاد سوالات و شبهاتی در اذهان مردم، خصوصاً ما فرزندان شهدا ایجاد کرد که مشاور جدیدالنصبتان می خواهد به شما در زمینه ما مشاوره دهد؟

این یک حقیقت است که خانواده شهدا به علت لطف و عنایت خداوند، جایگاه و محبوبیت خاصی در قلوب مومنین و مردم انقلابی ایران دارند و دقیقاً همین مسئله باعث شده است که این طیف معظم و مظلوم همیشه مورد نگاه های خاص سیاسی و اجتماعی باشند.

اینکه دولتمردان محترم و مسئولان انقلاب اسلامی، دنبال خدمت رسانی به خانواده شهدا باشند، افتخارو وظیفه ای است که اگر خالصانه انجام شود، حتما رحمت الهی و رضایت و شفاعت شهدا را در پی خواهد داشت؛ لیکن گاهی نیز این رویه شکل دیگر به خود می گیرد. در همه این سالهای پس از جنگ، به ما ثابت شده بسیاری از مسئولان به خانواده شهدا فقط نگاهی ابزاری داشته و از این طایفه قصد سوء استفاده سیاسی داشته اند. هرگاه نیاز داشته اند نشان دهند مثلا انقلابی و در خط خمینی کبیر(ره) هستند به خانواده شهدا خدمت کرده و لطف می کنند و صد البته همه این ها ظاهری و بدون پشتوانه بوده است.شهدا با خدا معامله کرده اند و خداوند نیز محافظ خونشان است و این مسئله انقدر جدی و هشدار آمیز هست که دیگران مراقب باشند و بفهمند شهدا و خون آنها و آبروی آنها، نردبامی که بشود از آن بالا رفت، نیست.

به راستی چرا اکنون که پنج ماه مانده به زمان برگزاری انتخابات سال 96 یاد شهدا و خانواده ایشان افتاده و مشاور منصوب کرده اید؟معیار انتخاب مشاور جدیدتان چه چیز بوده است؟

مشاور جدید شما در حوزه شهدا، فرزند بزرگوار شهیدی هستند که اصالتاً از این استان نبوده و هیچ شناخت درست و کاملی نسبت به مشکلات و صد البته توانمندی های خانواده شهداو ایثارگران در این استان ندارند.

 

ضمن احترام کامل به این خواهر عزیزمان آیا در خراسان جنوبی فرزند شهیدی که هم با سواد و صلاحیت باشد و هم حتی تعهد سیاسی به جریان فکری شما داشته باشد وجود نداشته که حضرتعالی اقدام به انتصاب مشاوری غیر بومی نموده اید؟

چگونه است که دستیار اهل سنت شما از میان برادران اهل سنتی با درجات بالای علمی و خارج از فضای اداری وزارت کشور و استاندری انتخاب می شود، اما مشاور شما در حوزه شهدا و نه دستیار شما از میان خواهران غیر بومی شاغل در استانداری انتخاب می شود؟

بدون شک غیر بومی بودن ایشان و دیگر شاخص هایی که بهتر از آنها در میان فرزندان شهدا همین خطه وجود دارد، کار را برای این مشاور جدیداً منصوب شده و حضرتعالی در این حوزه سخت خواهد کرد. اگر نیت شما از انتخاب این مشاور، نزدیکی و خدمت بیشتر به خانواده شهدا است باید به فکر انتصاب یکی از فرزندان شهدای بومی استان می بودید .

یقیناً عدم استفاده از نیروهای مستعد و نام آشنای حوزه شهداو ایثارگران در این استان توسط حضرتعالی باعث ایجاد شائبه هایی درباره این انتصابات  خواهد شد که قطعا هیچ سودی برای شما نخواهد داشت.

دل قوي داريدکه اگر برعهد و پيمانتان در حفظ انقلاب ، محکم باشيد و استوار، دعاي خانواده هاي شهدا و ايثارگران بدرقه راه شماست ؛ تذکرتان ميدهيم که يقين بدانيد بنا به قاعده الهي « تعزمن تشاء تذل من تشاء» عزت و ذلت جزبا رهروي يا انحراف از طريق مسیر الهي نيست .

نيتها را خالص کنيد و بر اين باور استوار باشيد که « ان تنصروالله ینصرکم ... » فراموش نکنيد که قلبها در يد قدرت مقلب القلوب است و پس اجازه ندهيد که هياهوي برخاسته از اغراض دنيوي ، شما را از وظيفه الهي تان باز دارد .

يقين بدانيد که کوچکترين غفلت خداي ناکرده شما را خسره الدنیا و الاخره مي گرداند .

 

جمعی از فرزندان شهید خراسان جنوبی

والسلام علي من اتبع الهدي

دی ماه 1395

 

رونوشت

  • دفتر مقام معظم رهبری جهت استحضار
  • نماینده محترم ولی فقیه در استان جهت استحضار و اعلام مسئولیت هرگونه واکنش از سمت ایثارگران بعهده استاندار محترم خواهد بود.
  • دفتر مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان جهت اطلاع و اعلام مسئولیت هرگونه واکنش از سمت ایثارگران بعهده استاندار محترم خواهد بود.
  • اداره کل اطلاعات استان خراسان جنوبی جهت اطلاع و اعلام مسئولیت هرگونه واکنش از سمت ایثارگران بعهده استاندار محترم خواهد بود.
  • فرمانده سپاه انصار الرضا استان جهت اطلاع و اعلام مسئولیت هرگونه واکنش از سمت ایثارگران بعهده استاندار محترم خواهد بود.
  • سازمان اطلاعات سپاه خراسان جنوبی جهت اطلاع و اعلام مسئولیت هرگونه واکنش از سمت ایثارگران بعهده استاندار محترم خواهد بود.
  • اداره کل دادگستری خراسان جنوبی جهت اطلاع و اعلام مسئولیت هرگونه واکنش از سمت ایثارگران بعهده استاندار محترم خواهد بود.
  • اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی جهت اطلاع و اعلام مسئولیت هرگونه واکنش از سمت ایثارگران بعهده استاندار محترم خواهد بود.

نظرات کاربران