2. دى 1395 - 16:23
فرماندار بیرجند
بیرجندرسا- ناصری با تاکید بر اهمیت و ضرورت اشتغال جوانان، بیان کرد: یکی از اولویت‌ها در شهرستان با توجه به خشکسالی‌های که در این منطقه به وجود آمده سوق دادن فعالیت‌ها به سمت کارهای مبتنی بر صنایع دستی و گردشگری است که به لحاظ مصرف آب نیاز کمی به آب داشته باشند و بتوانیم بازار مصرف تولیدات را در سایر استان ها فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علی ناصری در ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بیرجند با تاکید بر اینکه باید جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان به صورت مدون و منظم برگزار شود افزود: کمیته‌های تخصصی شامل کمیته ازدواج وخانواده، کمیته مشارکت اجتماعی، کمیته هویت، کمیته‌ اشتغال، کمیته اوقات فراغت، کمیته آسیب‌های اجتماعی و کمیته فضای‌مجازی است.

 

ناصری با اشاره به اینکه حوزه امور جوانان مشارکت خیران و سازمان های مردم نهاد را می‌طلبد، ادامه داد: موضوع ازدواج بین بخشی است و باید در بحث ازدواج دگرگونی فرهنگی ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه در ستاد ساماندهی امور جوانان نمی خواهیم عملاً کار موازی با سایر کارگروه ها و کمیته‌ها و شوراها داشته باشیم، تصریح کرد: ارائه طریق عملیاتی و جمع‌بندی در حوزه اشتغال و ازدواج جوانان در دستور کار این ستاد قرار دارد.

 

فرماندار بیرجند با اشاره به اینکه توسعه گردشگری از قابلیت‌های خوب استان خراسان جنوبی و این شهرستان است، عنوان کرد: گام های خوبی در این راستا تاکنون برداشته شده و برای کسانی که آمادگی داشته باشند در زمینه گردشگری و اقامتگاه ها بوم گردی تسهیلات خوبی را صندوق توسعه کارآفرینی پرداخت می کند.

 

ناصری  با تاکید بر اهمیت و ضرورت اشتغال جوانان، بیان کرد: یکی از اولویت‌ها در شهرستان با توجه به خشکسالی‌های که در این منطقه به وجود آمده سوق دادن فعالیت‌ها به سمت کارهای مبتنی بر صنایع دستی و گردشگری است که به لحاظ مصرف آب نیاز کمی به آب داشته باشند و بتوانیم بازار مصرف تولیدات را در سایر استان ها فراهم کنیم.

 

به گفته وی باید در زمینه اشتغال جوانان حمایت و مشارکت خیران و سازمان های مردم نهاد جهت‌دهی شود.

 

محمد حسین خسروی، رئیس اداره ورزش و جوانان بیرجند گفت: باید ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی وخیران و سازمان های مردم نهاد برای اشتغال و ازدواج جوانان معرفی شوند.

 

وی با تاکید بر اینکه جوانان مشکلات زیادی دارند که این به اشتغال برمی‌گردد، افزود: باید در حوزه گردشگری و صنایع دستی فعالیت بیشتری شود تا زمینه اشتغال جوانان با توجه به خشکسالی های چندین ساله در این منطقه فراهم شود.

نظرات کاربران