1. دى 1395 - 5:00
طلاق
بیرجندرسا- کارشناس مذهبی با بیان اینکه خانواده نهادی با اهمیت بوده که اختلال در آن سبب آسیب به اعضای خانواده میشود، گفت: در پدیده طلاق رجوع به زندگی بیشتر از ازدواج مجدد توصیه شده است

حجت الاسلام والمسلمین فلسفی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، با اشاره به موضوع طلاق اظهار داشت: خانواده نهاد با اهمیتی است که هر گونه اختلال در نظم و روند آن سبب آسیب در کانون گرم آن میشود.

وی افزود:طلاق آسیب های زیادی بر پیکره خانواده وارد ساخته، که یکی از این آسیب ها حذف یکی از والدین از کانون خانواده به واسطه طلاق است که در پی آن آسیب زیادی بر فرزندان خانواده ایجاد شده به گونه ای که گاهی ممکن است در آینده سبب بروز مشکلات روحی روانی شود.

کارشناس مذهبی اظهار کر: با بروز پدیده طلاق در خانواده هر کدام از فرزندان دچار صدماتی شده که نمی توان آن صدمات و آسیبها را حذف کرد اما گاهی میتوان این آسیبها را به حداقل رساند.

حجت الاسلام فلسفی با بیان اینکه گاهی با فوت یکی از سرپرستان خانواده هم مانند طلاق آسیب زیادی بر خانواده وارد میشود، افزود: میان آسیب های ناشی از طلاق و فوت باید فرق گذاشت، زیرا در طلاق رابطه عاطفی میان زوجین از بین رفته اما در فوت این رابطه عاطفی ممکن است ادامه یابد، اما هم در زمینه طلاق هم در فوت پدر یا مادر، فرزندان دچار کمبود عاطفی و احساسی می شوند.

وی بیان داشت : با نبود هر کدام از والدین مسئولیت پدریا مادر و کسی که با فرزندان زندگی میکنند مضاعف میشود، که گاهی این مسئولیت ها با ازدواج مجدد از بین نرفته بلکه بیشتر می شود، زیرا فرد جدیدی که در نتیجه ازدواج وارد زندگی شده، باید بتواند با فرزندان خانواده رابطه صمیمی برقرار سازد.

کارشناس مذهبی گفت: ممکن است در جامعه امروز خانواده های که شاهد بروز پدیده طلاق هستند، گاهی ازدواج مجدد پسندیده نباشد، اما این در حالی است که به واسطه کمرنگ شدن آسیبها، ازدواج مجدد برای زن و مرد توصیه می شود.
فلسفی با بیان اینکه ازدواج مجدد برای خانواده هایی که پدیده طلاق رخ داده، توصیه میشود، افزود: گاهی با ازدواج مجدد کمبود عاطفی و احساسی تا حدودی برطرف می شود  اما در طلاق اگر امکان رجوع باشد، بازگشت به زندگی قبلی توصیه شده، زیرا بازگشت به زندگی اختلالات روحی فرزندان را برطرف می سازد.
انتهای پیام/

نظرات کاربران