25. آذر 1395 - 6:59
امام
بیرجندرسا- امام جمعه طبس با اشاره به لزوم وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: وحدت بین حوزه و دانشگاه از برکات انقلاب اسلامی بوده است

حجت الاسلام مهاجرانی امام جمعه شهرستان طبس در  گفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ضمن تبریک میلاد رسول اکرم(ص) و امام صادق (ع)،ضمن اشاره به موضوع وحدت بین حوزه و دانشگاه،اظهار کرد:بر کسی پوشیده نیست که حوزه و دانشگاه، دو نهاد تاثیرگذار در جامعه هستند و این به این دلیل است که بلحاظ علمی و باورها،مردم به دانشمندان توجه می کنند و حوزه و دانشگاه مصداق دانشمندان جامعه محسوب می شود.
وی با بیان این که وحدت حوزه و دانشگاه،به معنای وحدت در  هدف  است،تصریح کرد:هدف این است که همگی به سمت ایجاد یک جامعه اسلامی پیشرفته مستقل حرکت نمایند.
امام جمعه طبس خاطرنشان کرد:دو نهاد حوزه و دانشگاه همچون بال هایی در آسمان علم و دانش  هستند که با همراهی و همکاری در کنارهم  می توانند سبب آرامش معنوی جامعه شوند و نباید از  اهمیت آنان غفلت ورزید.
حجت الاسلام مهاجرانی عنوان کرد:منظور از  وحدت حوزه و دانشگاه،وحدت در عرصه فعالیت های علمی،سیاسی و اجتماعی با حفظ هویت هریک از دو نهاد است.
وی از حوزویان،علما ،روحانیون و دانشگاهیان به عنوان بزرگان جامعه یاد کرد و افزود:باید اتحاد بین حوزه و دانشگاه،به معنای واقعی وجود داشته باشد.
امام جمعه طبس وجود وحدت بین حوزه ودانشگاه را در کشور،به برکت انقلاب اسلامی دانست و گفت:تسلط دشمنان در قبل از انقلاب،جدایی و تفرقه انداختن بین حوزه و دانشگاه بود.
حجت الاسلام مهاجریان مقدم با تاکید بر این که اهمیت وحدت بین حوزه و دانشگاه نباید مورد غفلت قرار گیرد،ابراز  کرد:بزرگان زیادی همچون آیت الله مطهری و آیت الله مفتح در  این خصوص زحمت زیادی متحمل شده اند و شهید مفتح ازجمله شهدایی بود که در بحث وحدت حوزه و دانشگاه توسط دشمنان به درجه رفیع شهادت رسید.انتهای خبر101/

نظرات کاربران