28. آذر 1395 - 6:58
امام جمعه اهل سنت
بیرجندرسا- امام جمعه اهل سنت درمیان با بیان اینکه شیعه انگلیسی وسنی آمریکایی ایادی اسرائیل وآمریکا هستند، گفت: اگر مسلمانان با یکدگیر وحدت داشته باشند بیداری اسلامی در سراسر دنیا گسترش خواهد یافت.

مولوی سید احمد عبداللهی درگفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، اظهار داشت: دشمنان اسلام از وحدت شیعه واهل سنت هراس دارند واگر این وحدت در بین مسلمانان برقرار باشد، دشمنان به اهداف خود نمی‌رسند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در زمینه اهمیت وحدت مجمع تقریب مذاهب را ایجاد کردند و امام خمینی(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به منظور ایجاد تفاهم  ومحور هم اندیشی بین مسلمانان، تفاوت زمانی بین ولادت حضرت محمد(ص) را هفته وحدت نام گذاری کردند، تا از این طریق اختلافات مسلمانان جلوگیری و وحدت ایجاد شود.

امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: هر فردی که به دنبال ایجاد تفرقه واختلاف بین مسلمانان باشد و بر اختلافات تأکید کند، جزء شیعه انگلیسی وسنی آمریکایی است زیرا امروز بزرگترین دشمنان بیداری اسلامی آمریکا واسرائیل هستند وتلاش می کنند تا مسلمانان را به جان هم بیندازند.

مولوی عبداللهی با بیان اینکه شیعه انگلیسی وسنی آمریکایی ایادی آمریکا واسرائیل هستند که بر تبل تفرقه و فتنه می‌کوبند، افزود: وحدت، الفت ومحبت را بین مسلمانان ایجاد می‌کند وباید مسلمانان وحدت را حفظ کرده تا همیشه پیروز وسربلند باشند.
وی اظهار داشت: برای ایجاد حفظ وحدت، باید مسلمانان شیعه و سنی  زندگی خود را بر محور قرآن پیاده ومشترکات دینی خود را تقویت کنند و تا می‌توانند از تعرض به اعتقادات یکدگیر پرهیز کنند.

امام جمعه اهل سنت اسدیه گفت: اگر مسلمانان با یکدیگر وحدت داشته باشند این بیداری اسلامی نتیجه می‌دهد اما اگر بر طبل اختلافات هم بکوبند بیداری اسلامی از بین می‌رود.
مولوی عبداللهی مهمترین استراتژی برای مقابله با توطئه‌های استکبار جهانی را همبستگی و وحدت دانست و تاکید کرد: وحدت برای همدلی مسلمانان ویکپارچگی آنها از ضروریات جهان اسلام است و نقش بزرگی دربیداری اسلامی دارد.
وی با بیان اینکه یکی از دلایل پیروزی انقلاب اسلامی ودفاع مقدس وحدت امت اسلامی بود، اظهار داشت: شرایط کنونی نقش زیادی در خنثی کردن نقشه‌های شوم بد خواهان اسلام دارد و برای گروه‌های تکفیری مذهب شیعه و سنی هیچ اهمیتی نداشته بلکه آنها سیاست تفرقه افکنانه از اربابان خود یاد گرفته اند و با ایجاد این تنش مسلمانان را به شهادت می‌رسانند.

نظرات کاربران