23. آذر 1395 - 14:07
بیرجندرسا- جناب سرهنگ قاسمی اظهار کرد: بین بصیرت و علم تفاوت وجود دارد؛ بسیاری از افراد عاِلم با مدارک بالا هستند که بصیرت ندارند، عالم بصیر دشمن شناس کسی است که تولید سلاح او برای دفاع از اسلام باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سرهنگ علی قاسمی صبح امروز در همایش تجلیل از پژوهشگران حوزه دفاعی خراسان جنوبی با بیان اینکه اسلام «تفکر» را شالوده زندگی انسان قرار داده است، گفت: ارزش انسان با فکر کردن همراه است؛ در قرآن کریم و روایات ائمه اطهار (علیهم السلام) اندیشه ورزی، ترویج تفکر و توجه به خردمندان در دستور کار قرار گرفته است.

 

فرمانده سپاه انصار الرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه بارور کردن فکر از توصیه‌های اسلام است، تصریح کرد: اسلام دستور داده است که پدر و مادر تکلیف دارند به فرزندان خود علم بیاموزند و پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) می فرمایند هر کاری که می خواهید انجام دهید از روی علم و دانش باشد.

 

قاسمی با اشاره به اینکه در قرآن کریم عالم و غیر عالم با یکدیگر برابر نیستند، افزود: برتری عالم بر غیر عالم در روایات آمده است و بر این اساس پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرموده اند برتری عالم بر مجاهد مانند ماه شب چهارده بر ستاره است.

 

وی به دیدگاه علمی و پژوهشی مقام معظم رهبری اشاره کرد و ادامه داد: ایشان می فرمایند آنچه که به ملت اقتدار می دهد علم است و ایشان سفارشاتی به نخبگان در همه ارکان به خصوص نیروهای مسلح دارند.

 

فرمانده سپاه انصار الرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری همواره بر نوآوری علمی تاکید داشته اند، گفت: انتقال تکنولوژی خوب است اما در صورتی که به جا و به اندازه باشد.

 

قاسمی با بیان اینکه عالِم بدون بصیرت نمی خواهیم و اسلام به عالِم بصیر دشمن شناس نیاز دارد، تصریح کرد: بین بصیرت و علم تفاوت وجود دارد؛ بسیاری از افراد عاِلم با مدارک بالا هستند که بصیرت ندارند، عالم بصیر دشمن شناس کسی است که تولید سلاح او برای دفاع از اسلام باشد.

 

وی اظهار داشت: اسلام به ما اجازه تولید سلاح هسته ای را نمی دهد، باید سلاح پدافندی تولید کنیم.

 

فرمانده سپاه انصار الرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی با توجه به اینکه اولین تحریم‌ها در تجهیزات نظامی بود، افزود: بعد از تحریم اقدام به خودکفایی کردیم و امروز در همه بخش‌ها جهاد خودکفایی وجود دارد و هر روز شاهد تحقق این دستاوردها هستیم.

 

قاسمی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم بازدارنده دشمن از حمله کردن باشیم، باید قوی باشیم و در همه بخش‌ها مسئله پژوهش و پیشرفت تجهیزات در دستور کار ما قرار گیرد.

نظرات کاربران