18. آذر 1395 - 7:28
بیرجندرسا- آیت الله نوری همدانی خطاب به نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي، گفت: شما قوي بوديد كه اين پست به شما داده شده است و مردم از حلقوم شما همان صدايي كه در بدر و حنين بود را ميشنيدند، مي شنوند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، آيت الله نوري همداني مرجع اليقدر جهان تشيع ظهر امروز در ديدار نماينده ولي فقيه خراسان جنوبي در محل دفتر با تبريك آغاز امامت حضرت وليعصر(عج)، اظهار داشت: علما داراي منزلت و موقعيت بسيار مهمي در جهان اسلام هستند.

وي خطاب حجت اسلام و المسلمین عبادی که بنده فرد ضعیفی هستم، اظهار کرد: شما اگر ضعيف مي بوديد، عالم نمي شديد؛ از اينكه توانسته كسي بار علم را حمل كند و در اين شغل موفق باشد به يك معناي همه ي ما ضعيف هستيم.

وي افزود: اين دليل آن است كه خداوند اين توفيق را به ما داده است كه بتوانيم بار سنگين را بلاخره به مقصد برسانيم و وظيفه را عملي كنيم.

آيت الله نوري همداني تأكيد كرد: زمان ما يك زمان خاصي است، بايستي در درجه اول بايد شناخت كامل نسبت به زمان خودمان داشته باشيم.

مرجع عاليقدر تشيع با اشاره به اینکه اهل بیت(علیه السلام ) عارف به زمان خود بودن گفت: كسي كه عارف و آگاه به زمانه باشد، هيچ وقت گرفتار مشكلات و مشتبهات نمي شود.

وی ادامه داد: در قرن هاي گذشته كار ما منحصر بود به درس و تأليف و ساير موارد ولی امام خميني(ره) ما را به ميدان آوردند.

وي با بيان اينكه ميداني كه امام خميني(ره) ما را وارد آن كرد، بسيار وسيع است و تنها ایران نیست واظهار کرد: كل دنيا امروز به شما نگاه مي كنند و در برابر جريان هايي كه هر لحظه در ایران واقع مي شود اشراف دارند.

آيت الله نوري همداني افزود: امام خميني(ره) پرچم به دوش و قدم برداشتند و مشكلات را تحمل كردند تا يك حكومتي و نظامي براساس اسلام شكل بگيرد.

مرجع عاليقدر تشيع تأكيد كرد: همه ي ما بايد خودمان را مجهز كنيم كه براساس مقتضيات زمان گام برداريم.

وي با بيان اينكه با توكل به خداوند هيچ مشكلي وجود ندارد، اظهار داشت: بايد در ميدان باشيم و هرچه مي توانيم خدمت به نظام و انقلاب اسلامي كنيم تا مقدمه ظهور امام زمان(عج) باشد.

آيت الله نوري همداني بيان كرد: امروز در دنياي كنوني تحولي كه امام خميني(ره) به وجود آورده است و زحمات و مشكلاتي كه رهبر معظم انقلاب اسلامي متحمل مي شوند همه اش براي اين است كه روحانيت و علماي متعهد به ميدان آمده اند.

وي افزود: بايد در برابر استكبار مجهز به ميدان بياييم.

وي در ادامه خطاب به نماينده ولي فقيه در خراسان جنوبي، گفت: شما قوي بوديد كه اين پست به شما داده شده است.

وي با اشاره به اينكه مردم از اول به علماي متعهد علاقمند هستند، شكي نيست، بيان كرد: مردم از حلقوم شما همان صدايي كه در بدر و حنين بود را ميشنيدند، مي شنوند.

مرجع عاليقدر تشيع افزود: مردم همان صدايي كه در برابر ناكسين و قاصتين ميشنيدند، مي شنوند؛ اين عقيده مردم است.

وي در ادامه گفت: بايد بدانيد كه علماي متعهد بسيار تاثيرگذار هستند.

در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین مشرفی مدیر حوزه های علمیه خراسان جنوبی و حجت الاسلام و المسلمین محمدی مسئول شورای نگهبان خراسان جنوبی و حجت الاسلام نوفرستی نماینده ولی فقیه در سپاه خراسان جنوبی و جمی از مسئولین حضور داشتن  .

نظرات کاربران