آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
10. آذر 1395 - 14:02
عبادی
بیرجندرسا- آیت الله عبادی افزود: در جامعه اسلامی، اختلاس، حقوق های نجومی،برای عده ای و عده ای دیگر که نان خوردن ندارند، چرا در این شرایط برخی مسئولان برای خوشحال کردن مردم کنسرت می گذارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، آیت الله سید علیرضا عبادی ظهر امروز در جمع مردم عزادار در امامزادگان باقریه بیرجند اظهار داشت: لا الله الا الله کلمه ای است که گاهی ممکن است هر فرد یزیدی، داعشی و هر منافقی آنرا تکرار کند،اما حقیقت کلمه توحید است که به عنوان ایمان واقعی در فرد باید تجلی داشته باشد.

وی با بیان اینکه کلمه توحید خیلی شرط دارد، افزود:علما باید شروط توحید را پیدا کنند و در این راستا پژوهش کنند  تا شرط واقعی توحید را دریابند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: یکی از شرایط توحید ام الشروط است  و شرطی که باقی شرط ها در زیر مجموعه آن قرار می گیرند، راه خدا است و جز به رهبری راه خدا نمی توان رفت.

عبادی افزود: هر انسان سرکشی که هوای نفس خود را خدای خود قرار دهد و مردم را به دنبال خود بیندازد،او همان فرعون است.

وی بیان داشت: مسلمانی که به دنبال ستمگر می رود، او برخلاف راه همه انبیاء که راهشان نجات جامعه از دست دشمنان بود،گام برداشته و آن کس که دنبال طاغوتیان می رود، خودش هم فرعون زمان است  و آنچه که امروز درسطح بین الملل مشاهده می کنیم این است که برخی به دنبال ستمگران رفته واسلام را جا گذاشته و ظلمات زیادی انجام می دهند.

وی بیان داشت:گاهی اخلاق، عقیده، سیاست، امور اجتماعی و سیاسی ما ویران است و با وجود ایمان کم تصور می کنیم تا مرگ فاصله زیادی داریم اما باید بدانیم تا مرگ فاصله زیاد نداشته و باید در این زمان کوتاه از کفار تبعیت نکنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت:باید به معنای واقعی از کفار تبعیت نکنیم، زیرا با گفتار تنها کارها درسته نشده و دردی دوا نمی شود وقتی اسلام مکتب اهل بیت است، چرا باید در جامعه ظلم شود.

عبادی با بیان اینکه بی تفاوتی، فحشا،منکرات مسئولان در جامعه برای چیست، افزود: در جامعه اسلامی، اختلاس، حقوق های نجومی،برای عده ای و عده ای دیگر که نان خوردن ندارند، چرا در این شرایط برخی مسئولان برای خوشحال کردن مردم کنسرت می گذارند.

وی بیان داشت: برای برخی مسئولان مبارک است که با وجود نبود نان شب، برخی دیگر به دنبال برگزاری کنسرت هستند.چرا با مردم فاصله گرفته اند، این جز بی ایمانی چیز دیگری نیست،گرچه برخی حقوق نجومی وبرخی دیگر هزینه دوا درمان ندارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: هرکدام یک طاغوت شدیم و مردم را به سمت خود می کشیم، اما غافل از اینکه مکتب اهل بیت، مکتب عدالت است اما عدالت کمتر دیده می شود و اگر خود را درست نکرده ایم باخته ایم.

عبادی افزود: باید از کفار که خون مردم به دست آنها آلوده شده فاصله بگیریم و به نفع بیگانگان تصمیم نگیریم ونباید برای انسانهای خود رای نوکری کرد.

وی بیان داشت:در جامعه امروز افرادی که از سواد خیلی برخوردار نبوده، اما ایمان دارند،خدا در طول این سالها آنها را همراهی کرده و گمراه نشدند،اما برخی دیگر با وجود سواد و مراتب بالا چون در راه خدا نبودند،گمراه شدند.

نظرات کاربران