4. آذر 1395 - 7:42
بیرجندرسا- حجت الاسلام و المسلمین عبادی اظهار کرد: ترکیب علم دین با علم مادی معجزه سعادت است و اصولا علم دنیوی با همه اهمیت آن به صورت تنها مانند یک زهر محلک عمل می کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در همایش بزرگ 1500 نفری طلاب و دانشجویان اظهار کرد: حوزه و دانشگاه دو جایگاه علم  شناخته شده و لذا حساس ترین جایگاه را در جامعه دارند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه خود برتر بینی تفکر شیطانیست تصریح کرد: در جنبه میدانی و واقعیت این طور نیست که هر کسی که طلبه شد اظهاراتش بر مبنای علم باشد  و هر کسی که دانشجو باشد اظهاراتش ریشه علمی داشته باشد. 

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه مکتب ما مکتب رئالیزم و واقع گرا است، گفت: آنهایی که علم و تخصص دارند و کارشناس هستند باید قائم به قسط باشند و این شرط است.

 

وی با تاکید بر اینکه دانشجو، طلبه، استاد و مدرس بسیجی خیلی حرف برای گفتن دارند، گفت: در مقابل کسانی که حریم علم را نگه نمی دارند  و به اسم حوزه و دانشگاه قیافه علمی می گیرند اما عملا تمام کارشان برای توجیه هواهای نفسانی، توجیه انحرافات، مفاسد،  ظلم و تعدی به حق دیگران است در جامعه دینی جایگاهی ندارند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی معجون علم دین با علم مادی را معجزه سعادت دانست و خاطرنشان کرد: اصولا علم دنیوی با همه اهمیت آن به صورت تنها مانند یک زهر محلک است همانند زهر افعی که تنها با ترکیب کردن چند چیز با آن بهترین دارو به وجود می آید.

 

وی ادامه داد: علم اگر تنها و از لحاظ ایمان هدایت نشود از هر زهری خطرناکتر است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی نقش بسیج را کنترل کننده دانست و بیان کرد: برخی به اسم علم پز می دهند و علم وسیله ای برای اهداف شهوانی و اقتصادی آنها است و این موضوع خطرناکی است.

 وی ادامه داد: اگر جایگاه علم به درستی شناخته نشود نتیجه علم دزدی، اختلاس و هتک حرمت می شود.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه مکتب اسلام واقع گرا است، گفت: در اسلام از جدل به غیر احسن بسیار نهی و حرام شده است.

 

وی با بیان اینکه کم دانشمند احمق نداریم و از هر جاهلی جاهل تر عالمی است که خود پرست باشد، افزود: طلبه و دانشجو باید به دنبال کشف حقیقت و پرده برداری از حقیقت باشد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: عمر را به سخنی که اظهار فضل است نباید گذراند  چرا که فردی که می خواهد تنها اظهار فضل داشته باشد شبیه جاهل است.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به این که سوال کلید علم است، تاکید کرد: هر طلبه و دانشجوی اگر بخواهد به خاطر فخر فروشی از استاد سوال کند شبیه جاهل است و هر عالم، استاد و دانشمندی که می خواهد فضل بفروشد و به منافع سوئی برسد از هر نادانی نادان تر است.

نظرات کاربران