آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
1. آذر 1395 - 7:52
بیرجندرسا- حجت الاسلام دلدار با سکوت غرب در زمینه راهپیمایی بزرگ اربعین گفت: همه رسانه در دنیا در دستان جوامع بین المللی که همان صهیونست است ولی هیچگاه آنان نمی توانند خروش و عظمت اربعین را پنهان کنند.

حجت الاسلام والمسلمین علی جان دلدار مدیر حوزه علمیه رضوی در گفتگو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، با بیان اینکه عشق امام حسین(ع) اتحاد و انسجام میلیونی به وجود می آورد افزود: مراسم اربعین هرساله بیش از 20 میلیون نفر را به صورت خود جوش عازم کربلا می کند.

مدیر حوزه علمیه رضوی بیرجند گفت: حرکت عظیم راهپیمایی اربعین شور و معنایی خاص دارد و در دنیا به عنوان یک فرصت برای اتحاد و انسجام مسلمانان ایجاد شده است که باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد.

وی ادامه داد: اربعین تجلی زیبایی های نظیر فضل، بخشش، محبت, فداکاری, ایثار و عشق و دلدادگی که بارها در اسلام تاکید شده است، می باشد.

حجت الاسلام دلدار اظهار داشت: برای راهپیمایی عظیم اربعین زن،مرد،پیر،جوان،کوچک،بزرگ در کنار هم عظمت دین را خلق کردند و باید قدر این فرصت را بدانیم.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند  با بیان اینکه گاهی سوال مطرح میشود که چرا اربعین این همه تاثیر گذار و با شکوه است،گفت: اربعین جلوه ای از خلوص و خوبی های امام حسین ( علیه السلام)  است که دراين راستا بانو زینب کبری ( ی)همراه با کاروان و بازماندگان کربلا، با صبر، مقاومت، روشنگری ایجاد کردند.

حجت الاسلام والمسلمین با بیان اینکه زنده نگه داشتن اربعین که حفظ تعظیم شعایر اسلام است گفت :هر نفری با زبان،با قدم،با قلم و به هر شکلی که می توانیم باید عظمت راهپیمایی بزرگ اربعین را گسترش و نشان دهد.

مدیر حوزه علمیه رضوی بیرجند با سکوت غرب در زمینه راهپیمایی بزرگ اربعین گفت: همه رسانه در دنیا در دستان جوامع بین المللی و غرب است و آنها همان صهيونيستها هستند که هر چیزی که به نفعشان هست منعکس میکنند

وی در پایان با اشاره به اینکه خروش و عظمت اربعین پنهان شدنی نیست تاکید کرد: راز پیروزی حق بر علیه باطل در همین پیاده روی بزرگ است و آنان نمی توانند جلویی وعده خداوند یعنی ظهور حضرت مهدی(عج) را بگیرند.

نظرات کاربران