28. آبان 1395 - 9:11
نماینده ولی فقیه استان خراسان جنوبی:
تشخیص ارزش زندگی تنها با علوم دین مشخص می شود
بیرجندرسا- آیت الله عبادی تاکید کرد: انسان عاقل هیچ گاه ضرر را انتخاب نمی کند و ارزش حیات تنها در علوم دینی شناخته شده و در اختیار بشریت قرار داده خواهد شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی صبح امروز در حوزه علمیه تخصصی امیرالمومنین اظهار کرد: ارزش علوم دیگر متکی بر علوم دینی است و تنها با کسب علوم دینی می توان علوم دیگر را در زمینه خدمت به مردم هدایت کرد.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه تشخیص ارزش زندگی تنها با علوم دین مشخص می شود، اظهار کرد: همه علوم به غیر از علوم دین تنها ارزش رفاهی و حیاتی دارند ولی آیا نرخ خود حیات و زندگی دنیوی در چه علومی ارزش گذاری می شود؟

وی ادامه داد: انسان هایی که با کسب علوم مختلف و با پیشرفته ترین ابزار بشریت را برای هیچ می کشند ارزشی برای حیات قائل نیستند.

آیت الله عبادی تاکید کرد: کاربرد علوم مادی بستگی دارد که در این حیات، آیا انسان سودی می برد یا نه؟

وی ادامه داد: انسان عاقل هیچ گاه ضرر را انتخاب نمی کند و ارزش حیات تنها در علوم دینی شناخته شده و در اختیار بشریت قرار داده خواهد شد.

نمایده ولی فقیه کمبود علوم دینی را، باعث گسترش جنایات در جامعه دانست و افزود: وقتی جاهلیت جایگاه بشریت را نشناخت و بجایی اینکه باز شدن دروازه های دانشگاه ها باعث خالی و بسته شدن در زندان ها شود برعکس زندانهای مخوفتر و بیشتری تاسیس شد و این بخاطر نبود خود شناسی و علوم دینی در جایگاه دانشگاه هاست.

وی ادامه داد: وقتی علوم مختلف بدون دین پیشرفت کرد جنایت ها و تجهیزات کشتار جمعی پیشرفت کرد و دنیا را به آتش کشید.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه دنیا کمبود تعلیم زندگی انبیا را دارد گفت: جامعه جهانی کمبود تفکر و اندیشه امام خمینی ها ، مطهری ها را دارد و شما طلاب جوان باید جای این اندیشه ها را پر کنید.

وی با اشاره به اینکه انسان ها بدون عقل و دین حیوان ناطق هستند  گفت: روحانیت باید به فکر تغذیه اندیشه باشد نه به فکر شکم های انسان های مدرن یا همان حیوانات مدرن.

نمایده ولی فقیه در پایان با اشاره به اینکه انسان های بزرگ زندگیشان را صرف خوشی های زود گذر نمی کنند تاکید کرد: شما طلاب جوان نباید عمر گرانبهای خودتان را ضایع کنید وبدانید که شما تنها مسئول خودتان نیستید بلکه مسئول یک ملت هستید.

نظرات کاربران