آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
11. آبان 1395 - 8:13
امام جمعه اهل سنت
بیرجندرسا-مولوی فاروغی با بیان این که، اذعان داشت: اگر سستی و ضعف در مقابل آمریکائیان نشان داده شود، سبب تسلط آنان بر ملت های اسلامی می شود و تا زمانی که آمریکا زور بگوید و قصد غارت منابع ما را داشته باشد؛ما در مقابل آن ایستادگی خواهیم کرد و "مرگ بر آمریکا" تا زمانی ادامه دارد که روحیه استکباری آنان تمام شود.

مولوی فاروغی امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، اظهار کرد: 13  آبان، نمادی از مبارزه جوانان کشور و همچنین نماد مبارزه با استکبار جهانی است.

امام جمعه اهل تسنن  افزود: تبیین 13 آبان در بین دانش آموزان نه فقط به عنوان یک واقعه تاریخی بلکه به عنوان نقطه عطفی که به رهبری امام راحل(ره) با حفظ استقلال و آزادی مانع از انحراف جامعه از مسیر اصلی و دینی خود شد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند  با گرامیداشت سالروز شهادت  حسین فهمیده و روز دانش آموز نیزافزود: با جریان شهادت "حسین فهمیده"، روحیه ایثارگری در همه دانش آموزان نقس بسته و آنان یاد گرفته اند که در هر سنی که باشند اجازه حمله دشمن به این مرزوبوم را ندهند.

مولوی فاروغی تصریح کرد: در تاریخ انقلاب اسلامی جای بسی افتخار است که دانشجویان پیرو خط امام (ره) در 13 آبان 58،لانه جاسوسی را تسخیر کردند و ابهت توخالی و هیبت افسانه ای استکبار جهانی را برای همیشه در جهان شکستند.

وی ضمن اشاره به ایام محرم الحرام و قیام امام حسین (ع)، عنوان کرد: بر کسی پوشیده نیست که هدف سید و سالار شهیدان (ع)، رسیدن به قدرت نبوده بلکه "امر به معروف و نهی ازمنکر" و مبارزه با یزید بود.

مولوی فاروغی اضافه کرد: مهمترین درس امام حسین(ع)، مبارزه با طاغوت و طاغوتیان و عدم تسلیم در هر بازه زمانی است.

وی با بیان این که ایستادگی در برابر آمریکا، سبب شرافت،عزت و کرامت امت اسلامی است، اذعان داشت: اگر سستی و ضعف در مقابل آمریکائیان نشان داده شود، سبب تسلط آنان بر ملت های اسلامی می شود.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند در خصوص پیام حضور مردم در مراسم 13 آبان،ابراز کرد:حضور مردم این پیام را به جهانیان اعلام می کند که ما تا زمانی که آمریکا زور بگوید و قصد غارت منابع ما را داشته باشد؛ما در مقابل آن ایستادگی خواهیم کرد و "مرگ بر آمریکا" تا زمانی ادامه دارد که روحیه استکباری آنان تمام شود.

مولوی فاروغی ضمن دعوت ازامت اسلامی بویژه هم استانی ها برای حضور در مراسم راهپیمایی 13 آبان، بیان کرد: تجربه نشان داده که از ابتدای تاریخ تاکنون همه مسلمانان شیعه و سنی با حضور پررنگ خویش در صحنه های مختلف کشور از جمله راهپیمایی های 13 آبان و همچنین 22 بهمن، مشت محکمی بر دهان ابرقدرت ها کوبیده اند.

وی در پایان حضور مردم در راهپیمایی 13 آبان را، یک تکلیف شرعی دانست و متذکر شد: تمام اقشار بصیر، شجاع و ولایتمدار با حضور پررنگ خویش در این راهپیمایی، خشم و کینه خود را از دشمن شماره یک بشریت اعلام کرده و صلح و امنیت جهانی را با فریاد رسای "مرگ بر آمریکا" طنین انداز و برگ زرینی را بر تاریخ سراسر مباهات نظام مقدس جمهوری اسلامی می افزایند. انتهای پیام

نظرات کاربران