25. شهريور 1395 - 5:34
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
روحانیون و طلاب نجات غریق عالم بشریت هستند
بیرجندرسا- حجت الاسلام و المسلمین عبادی طلاب را نجات غریق عالم بشریت خواند و گفت: روحانیون و طلاب، انسان های جهان را از اندیشه و عمل های ناپاک نجات می دهند و این بزرگترین نعمت در جهان هستی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در مراسم سالروز آغاز تحصیلی حوزه های علمیه خراسان جنوبی سال 95-96 در مدرسه تخصصی امیرالمومنین (ع) با تبریک دهه ولایت اظهار کرد: بزرگترین نعمت، شکر نعمت های پروردگار هستی است.

وی با اشاره به اینکه ما حتی از نعمت های سلول های بدن چیزی نمی دانیم گفت: آیا ما می توان در مجموعه نعمت های بی شمار و ناشناخته خالق یکتا آنان را سره یا ناسره درجه یک و دو قائل شویم؟؟

نماینده ولی فقیه بعضی نعمت های الهی را مشروط  به عواملی دانست و تاکید کرد: نعمت ها عالم به دلیل اینکه وابسته به مادیات هستند می توان آن را درجه و دو در نظر گرفت ولی بعضی نعمت های که وابسته نیست، قابل وصف شدن نمی باشند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تمام نعت های جهان خلقت را در اختیار انسان عنوان کرد و افزود: همه نعمت های الهی در راه رشد و پیشرفت به انسان کمک می کنند و این ها مشروط  به شرط است.

وی ادامه داد: تمام نعمت های خداوند حساب شده و نسبت به توامندی های موجود به او عطا  شده است،

نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی گفت: مهمترین شرط استفاده درست و صحیح از نعمت ها ، راهنمایی و هدایت خدا در عرصه جهان خلق است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه و پیشرفت زندگی فقط نیازمند و مشروط به نعمت راهنمایی است افزود: اگر انسان چیزی را در جهان به عنوان نقص می بینیند بخاطر نقص وجودی خود انسان از بی دانشی نسبت به آن نعمت االهی است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با طرح سوال اینکه رمز مشکلات بشر در چیست؟ اظهار کرد: متاسفانه انساان از نعمت هدایت محروم است و این محرومیت از ناحیه خودش است و هیچ نعمتی بالاتر از نعمت هدایت نیست و هیچ محرومیتی بالاتر از شقاوت نادانی نیست.

وی با اشاره به راه اساتید وروحانیون و طلاب حوزه علمیه افزود: این راهی که شما انتخاب کردین بهترین انتخاب برای خوشبختی و سعادت و هدایت خودشما و بشر می باشد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی شکر نعمت هدایت را هدایتگری دانست و افزود: طلاب جوان باید قدر زمان و زندگی خود را بدانند چرا که ما کمبود علم و صنعت و تکنیک نداریم بلکه ما کمبود اندیشه دینی و الهی داریم همانند دانشمندان مثل مطهری ها بهشتی ها

 وی ادامه داد: چیزی که می تواند انسان را از منجلاب فساد و گمراهی نجات دهد تنها نعمت هدایت و راهنمایی الهی است.

حجت الاسلام  و المسلمین عبادی طلاب را نجات غریق عالم بشریت خواند و گفت: روحانیون و طلاب، انسان های جهان را از اندیشه و عمل های ناپاک نجات می دهند و این بزرگترین نعمت در جهان هستی است.

نظرات کاربران